Tag: митревски
неверојатната одбрана на митревски во топ 10

ВИДЕО: Митревски со „фудбалска“ одбрана во топ 10 во Лигата на шампионите

пред 4 недели
ова болеше многу...

ВИДЕО: Упссс…Митревски со пета го погоди судијата во незгодно место, ова е хит на интернет

пред 3 мес.
во алборг да ја повториме играта од скопје

Митревски: Убаво ни е, но не летаме во облаци

пред 5 мес.
ракометна португалија е во шок

ФОТО: Митревски со емотивна порака за почнатиот колега Кинтана

пред 5 мес.
емотивна порака од митревски

Митревски со поддршка за Кинтана, победи со најдобра одбрана во животот (ФОТО)

пред 5 мес.
каква одбрана на митревски

ВИДЕО: Митревски е претплатен за ТОП 5 одбрани, македонскиот репрезентативец блеска

пред 6 мес.
истрча до центарот и ја спречи контрата на чиле

ВИДЕО: Митревски со неверојатно голманско чувство, вака се спречува контра на противникот

пред 6 мес.
одлични интервенции на нашиот голман

ВИДЕО: Митревски брани како да е октопод, македонскиот голман одличен против Чиле

пред 6 мес.
Играч на мечот

ВИДЕО: Порто го слави македонскиот голман, Митревски го реши дербито со Спортинг

пред 8 мес.
Драматичен меч

(ВИДЕО/ФОТО): Само бод за Вардар против Порто во драматичен финиш во „Јане Сандански“

пред 9 мес.
Фантастични 30 минути на голот на Порто

ВИДЕО: Чудата на Митревски на голот на Порто во 30 секунди

пред 9 мес.
на едно место реакциите за кои се зборува во лигата на шампионите

ВИДЕО: Ова се двата топ ракометни моменти, Митревски и Стоилов во главна улога

пред 10 мес.
Талески прв од нашиот национален тим со индивидуално признание

ФОТО: ЕХФ објасни зошто Талески, а не Лазаров или Митревски, беше избран за играч на натпреварот

пред 2 години
„Групата не е ни малку лесна, иако нема некој изразит фаворит“

Митревски: Имаме доволно време да се подготвиме за дуелот со Украина, кој е многу значаен за нас

пред 2 години
Подготовките продолжуваат во Словенија

ФОТО: Бреставац ги избра 20-те ракометари кои ќе ја бранат честа на Македонија на ЕП

пред 2 години
Македонија собра се

ФОТОГАЛЕРИЈА: Танкоски МВП на „Трофеј Карпати“, Митревски најдобар голман

пред 2 години