Tag: МКФ
Стартуваме вечерва, од 21. часот, против Луксембург...

ФИБА челенџер во СРЦ „Кале“: Македонија подготвена за победи

пред 2 недели
Домаќините на балоните ќе бидат познати за еден месец

Кошаркарите ги дознаа термините за претквалификациите, се очекува да се одредат домаќините

пред 2 мес.
Ова лето, во периодот од 12. до 18.август

„Балон“ систем за Македонија во Мундијалските квалификации

пред 2 мес.
по одлуката за задолжително ковид-19 тестирање

Кошаркарската федерација ќе им помогне на клубовите со брзи ПЦР тестови

пред 3 мес.
На секој тренер, круна на кариерата му е да биде селектор на една репрезентација

Бајиќ: Приоритет е подмладување на националниот кошаркарски тим

пред 3 мес.
одреден распоредот

Кошарка секој ден, одложените натпревари со турбо ритам, МЗТ Скопје ќе игра 10 натпревари

пред 4 мес.
На собирното место, експедицијата за Русија во полн состав

Во полн состав на пат кон Перм, кошаркарската репрезентација со Димитријевиќ и Ѓуроски во Русија

пред 5 мес.
репрезентативецот од хувентуд од утре на тренинг

Одлични вести, Димитријевиќ утре на тренинг со репрезентацијата

пред 5 мес.
ВАШИНГТОН НЕ ГО ПУШТА ЈАКИМОВСКИ

ОФИЦИЈАЛНО: Македонија без кошаркарот на Вашингтон во квалификациите за ЕУРО

пред 6 мес.
IN MEMORIAM: МАРЈАН ЛАЗОВСКИ (1962-2020)

Македонската кошарка загуби голем човек: Почина поранешниот селектор Марјан Лазовски

пред 7 мес.
кумановчани без проблеми

Убедлива победа на Куманово, падна Црн Дрим со 9 разлика

пред 7 мес.
невројатна ефикасност на кошаркарите од битола

Пелистер постигна рекордни 122 поени и го совлада Вардар

пред 8 мес.
редовно годишно собрание

Кошаркарската федерација утре ќе одржи собрание, без гости и претставници на медиумите

пред 8 мес.
НЕ Е ПРИРОДНО ДА ИГРАМЕ ЧЕТИРИ МЕЧА ВО ПЕТ ДЕНА

Тодоров: Не е изненaдување што ќе играме во Перм, не очекува убиствен ритам на натпревари

пред 8 мес.
Беше член на управниот одбор на кошаркарската федерација

IN MEMORIAM: Почина Енвер Малиќи

пред 8 мес.
кошаркарите во естонија играат квалификации за европско првенство

Магдевски: Не очекува тешка задача, но ние во Талин не се откажуваме

пред 8 мес.