Tag: мма
ВАКОВ СТИЛ ДОСЕГА НЕ Е ВИДЕН

ВИДЕО: Несекојдневна борба- во Полска организирана ММА натпревар три на еден

пред 6 мес.
прослави во негов стил

ВИДЕО: Хабиб Нурмагомедов му испрати порака на Роналдо

пред 8 мес.
Братот му се одмаздил на убиецот

Трагедија во Русија, убиен ММА шампион во тепачка

пред 10 мес.
провокативни фотографии

ФОТО: Атрактивната ММА борачка отвори страница за возрасни- ги објави и првите фотографии

пред 12 мес.
Ирецот потврди на твитер

ФОТО: Мекгрегор се враќа во рингот и тоа против легендарниот Мани Пакјао

пред 1 година
пери по стапките на мекрегор...

ВИДЕО: УФЦ ѕвездата Мајк Пери нокаутираше постар човек во Тексас

пред 2 години
„Тој може да ве осакати“

УФЦ шампионот Џон Џонс стравува само од еден човек

пред 2 години
нов меч меѓу најдобрите тешкаши во УФЦ

ФОТО: Познато е кога ќе се одржи третиот меч Миочиќ-Кормиер

пред 2 години
спектакл во најава

ФОТО: Мекрегор го прифати предизвикот, влегува во ринг со најдобриот УФЦ борец во историјата

пред 2 години
мекрегор повторно во центарот на вниманието...

ФОТО: Ќе останам запаметен како најдобар во историјата на овој спорт

пред 2 години
спектаклот фергусон-гејчи ќе се одржи....

ФОТО: УФЦ борец е позитивен, борбите нема да се одложат

пред 2 години
УФЦ го објави списокот на борби

ФОТО: УФЦ се враќа со стил, три „приредби“ во мај за само осум дена

пред 2 години
Неприкосновениот шампион е без меч скоро 8.месеци

Познато е кога Хабиб Нурмагомедов се враќа во октагонот

пред 2 години
„Белатор“ остана без еден од своите борци

ФОТО: Американската ММА ѕвезда убиен пред својот дом

пред 2 години
изолирани од светот

УФЦ: Дена Вајт купи остров на кој ќе се одржуваат борби

пред 2 години
Неизвесноста за одржувањето на оваа борба останува

Обложувалниците кажаа каде ќе се одржи мечот Нурмагомедов – Фергусон и кој ќе победи

пред 2 години