Ознака: мма
„Тој може да ве осакати“

УФЦ шампионот Џон Џонс стравува само од еден човек

пред 1 нед.
нов меч меѓу најдобрите тешкаши во УФЦ

ФОТО: Познато е кога ќе се одржи третиот меч Миочиќ-Кормиер

пред 4 недели
спектакл во најава

ФОТО: Мекрегор го прифати предизвикот, влегува во ринг со најдобриот УФЦ борец во историјата

пред 1 месец
мекрегор повторно во центарот на вниманието...

ФОТО: Ќе останам запаметен како најдобар во историјата на овој спорт

пред 1 месец
спектаклот фергусон-гејчи ќе се одржи....

ФОТО: УФЦ борец е позитивен, борбите нема да се одложат

пред 2 мес.
УФЦ го објави списокот на борби

ФОТО: УФЦ се враќа со стил, три „приредби“ во мај за само осум дена

пред 2 мес.
Неприкосновениот шампион е без меч скоро 8.месеци

Познато е кога Хабиб Нурмагомедов се враќа во октагонот

пред 2 мес.
„Белатор“ остана без еден од своите борци

ФОТО: Американската ММА ѕвезда убиен пред својот дом

пред 3 мес.
изолирани од светот

УФЦ: Дена Вајт купи остров на кој ќе се одржуваат борби

пред 3 мес.
Неизвесноста за одржувањето на оваа борба останува

Обложувалниците кажаа каде ќе се одржи мечот Нурмагомедов – Фергусон и кој ќе победи

пред 4 мес.
Две жени и еден маж жртви на овој борец

ММА борец се сомничи за неколку грозни убиства

пред 4 мес.
Локацијата е многу неочекувана

ФОТО: Дајна Вајт објави каде ќе се одржи мечот меѓу Нурмагомедов и Фергусон

пред 4 мес.
Се бара нова локација, најверојатно надвор од САД

ОФИЦИЈАЛНО: Њујорк го забрани УФЦ 249, Нурмагомедов и Фергусон немаат каде да се борат

пред 4 мес.
Ќе се одржи ли воопшто овој меч?

Нурмагомедов: Ако нема друго место, однесете не со Фергусон во џунглите на Заир

пред 4 мес.
Се бара ново место за мечот на деценијата

Мечот меѓу Нурмагомедов и Фергусон најверојатно ќе “избега“ од САД

пред 4 мес.
Месец дена до мечот на деценијата

Нурмагомедов: Затворете ме во некоја сала со Фергусон и ќе дознаете кој е шампион

пред 4 мес.