Tag: Мохамед Салах
ГОЛЧИШТЕ ВО ДЕРБИТО

ВИДЕО- Магија во Лондон- неверојатна асистенција на Трент, одличен финиш на Салах

пред 2 недели
За календарската 2021 година

Салах втора година по ред е најдобар играч во Премиер лигата

пред 4 недели
ОД ИТАЛИЈА ПРИСТИГНА ВО ЛИВЕРПУЛ

Салах со благодарност до Рома и Фиорентина: Серија А ми помогна да сум ова што сум денес

пред 2 мес.
ВАЖИ ЗА ЕДЕН НАЈГОЛЕМ ХЕРОЈ ВО СВОЈОТ ЕГИПЕТ

Државата му се заблагодарува за што прави: Мохамед Салах станува предмет во основните и средни училиште во Египет

пред 3 мес.
ДО ЦЕРЕМОНИЈАТА ИМА УШТЕ ЕДЕН МЕСЕЦ

ФОТО: Се појави целиот список- Марка објави кој е наводниот освојувач на Златната топка

пред 3 мес.
ЛИВЕРПУЛ САКА ДА ЈА ПРОДОЛЖИ СОРАБОТКАТА ДО 2026-ТА ГОДИНА

Салах не попушта: Или 500.000 фунти неделна плата или нема да потпише нов договор

пред 3 мес.
ВЕЛИ СЕКОЈ ИМА СВОЕ МИСЛЕЊЕ

Салах околу тврдењата дека е најдобар на свет: Имам амбиција да бидам најдобар, не можам да лажам за тоа

пред 3 мес.
ГЕРМАНЕЦОТ ВО СВОЈ СТИЛ

Клоп пред големото дерби: Зошто би споредувал Салах и Роналдо? Мо има подобра левица

пред 3 мес.
СЕ СИ НАПРАВИ САМ

ВИДЕО: Салах уште еднаш покажа дека е во форма- постигна неверојатен гол среде Мадрид

пред 3 мес.
НИТУ САЛАХ НЕМА ДА ИГРА ЗА ЕГИПЕТ

Премиер лигата не ги пушта: Бразил без дури девет првотимци во септемвриските квалификации

пред 5 мес.
ВО ЕГИПЕТ СЕ УШТЕ СЕ НАДЕВААТ

Салах очајнички сака да игра за Египет на Олимписките игри- Ливерпул не го пушта

пред 7 мес.
СМЕТА ДЕКА ТРЕБА ДА ОДАТ НАТПРЕВАР ВО НАТПРЕВАР

Салах за очајната сезона: Притисокот е се поголем и поголем, се потешко се чувствуваме

пред 9 мес.
САКА ДА ПОБЕДУВА СО ЦРВЕНИТЕ

Салах за иднината во Ливерпул: Никој од клубот не ми се обратил околу новиот договор, не знам што ќе биде

пред 9 мес.
ГОЛМАНОТ СПРЕЧИ ЦЕЛОСНО ВРАЌАЊЕ НА ЛИВЕРПУЛ

ВИДЕО: Куртоа засега херој на Реал Мадрид, одбрани зицер на Салах и неверојатен шут на Милнер

пред 9 мес.
ПОЛЕСНО ЌЕ МУ БЕШЕ ДА ПОГОДИ

ВИДЕО: Ливерпул почна со сите сили во напад- Салах промаши неверојатна шанса во втората минута

пред 9 мес.
ФАНОВИТЕ НА ЛИВЕРПУЛ ВО ПРАШАЛНИЦИ

Дали Салах најави трансфер: Можеби ќе заиграм во Шпанија

пред 10 мес.