Tag: мок
Проект за подобро утре

МОК и Факултетот за спорт потпишаа меморандум за соработка за развој на спортот во Македонија

пред 2 мес.
Средба за продлабочување на односите

Претседателот на МОК, Димевски во прва формална посета на ФФМ

пред 4 мес.
средба на претседателите на двете најмоќни спортски организации

Претседателите на ФФМ и МОК одржаа состанок, Сејдини и Димевски разговараа на повеќе теми

пред 4 мес.
еден каднидат, еден избор за претседател

ИОК без турбуленции, Германецот Бах единствен кандидат за претседател во следните четри години

пред 6 мес.
пандев е великан на македонскиот спорт

Пандев е наша фудбалска икона, добива место кај Олимписките великани на МОК

пред 6 мес.
Тупурковски е избран за почесен претседател

Даниел Димевски нов претседател на МОК – ќе води една година па ќе има ново изборно собрание

пред 7 мес.
Спортот е во трет план

Скандалозни одлуки на собранието на МОК, Војнеска си замина – Димевски реагираше

пред 7 мес.
Вардаровиот голман не е во изолација поради Ковид-19

Борко Ристовски: Имав непристојни понуди за идниот МОК, закани, но ја утнале адреата

пред 7 мес.
НАЈАВЕНИ И КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ

Изборното Собрание на МОК пред скандал, тоа е фамилијарен бизнис и приватна забава

пред 7 мес.
Двајца кандидати

МОК денеска избира нов претседател, кандидатурата на Војнеска -Зикова поништена во„пет до дванаесет“

пред 7 мес.
ЕРАТА НА ВАСИЛ ТУПУРКОВСКИ ЗАВРШУВА, МОК ДОБИВА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ

Александра Војнеска и Даниел Димевски во трка за претседателското столче во МОК

пред 7 мес.
националните олимписки комитети со очекувани предлози

Норвежаните му упатија барање на Томас Бах кое нема да му се допадне

пред 1 година
на помалку од пет месеци пред почетокот на игрите

Томас Бах: Нема да носиме избрзани одлуки за Токио 2020

пред 1 година
Коронавирусот удри и по веслањето

Суспендирани се сите кајак и кану натпреварувања

пред 1 година
ќе работат од дома

ИОК се затвори, вработените ги испрати дома, Олимпискиот музеј нема да работи

пред 1 година
Добра вест од МОК

МОК донесе одлука: Олимпијадата во Токио ќе се одржи во закажаниот термин

пред 1 година