Tag: монако
ЧЕТВРТОЛИГАШОТ СО ГОЛЕМ УСПЕХ

ВИДЕО: Фудбалерите на Монако воодушевија со гестот откако ги елиминираа аматерите во полуфиналето на Купот

пред 7 мес.
ова се прераскажува во франција

ВИДЕО: Селски фудбал во Франција, општа тепачка меѓу играчите на Лион и Монако

пред 7 мес.
Трката за титулата продолжува

ВИДЕО: Бен Једер го доближи Монако на бод до лидерот ПСЖ

пред 7 мес.
ВИСТИНСКА ДРАМА ВО ЛИГА 1

ВИДЕО: Во Франција ќе биде вистинско шоу до крај- Монако победи, три тима во два бода разлика

пред 8 мес.
Хрватот со коментар

Ковач:Сите тренери сакаат услови како во Монако,во Баерн е сосема спротивно

пред 8 мес.
Монако сигурен со отпишаниот Дижон

ФОТО: Монако не се откажува од шампионската трка: „Кнезовите“ убедливи со Дижон

пред 8 мес.
Бекам трие раце

Сопругите на Меси и Фабрегас притискаат за преселба во САД

пред 9 мес.
Ангетот на соиграчот на Елмас потврди

Инсиње има понуди од повеќе моќни тимови, ќе остане ли Наполи без најдобриот напаѓач?

пред 9 мес.
БРИТАНСКИ НОВИНАР ВЕЛИ ДЕКА ФРАНЦУЗИНОТ САКА ДА ИГРА КАЈ КЛОП

ВИДЕО: Поради оваа прослава навивачите на Ливерпул веруваат дека Мбапе пристигнува на Енфилд

пред 9 мес.
ХРВАТОТ ОД МОНАКО НЕ МОЖЕШЕ ДА ИЗДРЖИ

Нико Ковач се расплака на прашање за Златко Крањчар: Не ми е лесно, заедно минавме убави моменти (ВИДЕО)

пред 9 мес.
Тимот од кнежевството со нова провокација

Монако по победата над ПСЖ: Барса ако ви треба совет, пишете ни во инбокс (ФОТО)

пред 9 мес.
Одличен резултат за тимот на Нико Ковач

ВИДЕО: Монако не е` Барса, ПСЖ по втор пат сезонава загуби од тимот од „Кнежевството“ во Лига 1

пред 9 мес.
ГРЕШКА КОЈА СИНОЌА СКАПО ГИ ЧИНЕШЕ КАТАЛОНЦИТЕ

ФОТО: Се појави и доказ- Барселона го одбила Мбапе за да го доведе Дембеле

пред 10 мес.
Интересна ноќ во Франција

ВИДЕО: ПСЖ рутински до нова победа, Монако и Лион се изборија за нови бодови во Лига 1  

пред 10 мес.
Ова ќе беше чудесно израмнување

ВИДЕО: Монако со малку среќа до победа против упорниот Монпеље

пред 11 мес.
Лион ремизираше со Брест

ВИДЕО: ПСЖ го совлада Лориент и дојде на бод до лидерот Лил во Лига 1

пред 12 мес.