Tag: монте карло
СЕ НАДЕВААТ НА ПОМОШ ОД АНГЛИЧАНИТЕ

Финалето вечерва со големо внимание ќе се следи во Монте Карло: Монако навива за Манчестер Јунајтед

пред 3 недели
Рускиот тенисер со пласман во финалето

Рубљев против Циципас за прва титула во Монте Карло

пред 2 мес.
Уште едно изненадување во Монте Карло

ВИДЕО: Неверојатно, Надал елимиран на неговиот омилен турнир од Рубљев

пред 2 мес.
Гркот експресно до пласман во полуфинале

Циципас во полуфиналето во Монте Карло

пред 2 мес.
ГО ОТКРИ РЕЦЕПТОТ

Еванс пресреќен по големата победа над Ѓоковиќ: За ова ќе им раскажувам на внуците

пред 2 мес.
НИШТО НЕ ФУНКЦИОНИРАШЕ

Ѓоковиќ по шокантниот пораз: Просто едно очајно издание, не можам ниту една позитивна работа да извлечам

пред 2 мес.
Шок за првиот светски рекет

ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ го претрпе првиот пораз во 2021 година, елиминиран е во Монте Карло

пред 2 мес.
Гркот незадоволен од судиските одлуки

ВИДЕО: Скандал во Монте Карло

пред 2 мес.
Тотален хаос во Монте Карло

ВИДЕО: Медведев позитивен на Ковид-19, Надал во изолација поради заедничкиот тренинг?

пред 2 мес.
Пред настапот во Монте Карло

Ѓоковиќ: Ако терените не се совршено подготвени, тогаш ќе мора да се помачите

пред 2 мес.
Одиграа 53 меѓусебни дуели

Надал се плаши од Ѓоковиќ! На Надал не му е добро, ова го може само првиот на светот

пред 2 мес.
Не му е омилена подлога за играње

Кирјос се повлече од Мастерот во Монте Карло

пред 2 мес.
Главните тениски ѕвезди, на АТП турнирот во Монте Карло, ќе имаат различни привилегии

Еден во хотелски карантин, другиот не мора! Ѓоковиќ и Надал со различен третман во Монте Карло

пред 2 мес.
Падна рекордот стар 16 години

ВИДЕО: Џошуа Чептегеј го урна светскиот рекорд на 5.000 метри

пред 10 мес.
Русинот неодамна се поднови со ново БМВ

Димитров и Медведев останаа без возачки дозволи поради брзо  возење

пред 11 мес.
Според италјанските медиуми

Ф1 сезоната ќе започена во Монте Карло или Баку

пред 1 година