Ознака: мото гп
пред 2 дена

Роси и Хамилтон најавуваат замена на улогите во Ф1 и Мото ГП

Италијанскиот мотоциклист Валентино Роси и актуелниот шампион во Формула 1 Луис Хамилтон, во вистински спектакл на стазата во Абу Даби ќе ги заменат улогите. Именот...

пред 4 дена

ВИДЕО: Маркез доминираше на патеката во Јапонија

Марк Маркез триумфираше на Големата награда на Јапонија на 16. трка од годишениот Мото ГП шампионат. На патеката „Твин Ринг Мотеги“ тој ја запиша својата 10 победа оваа...

пред 4 дена

ВИДЕО: Каскадерски потег на помладиот Маркез

Братот на светскиот шампион во Мото ГП Марк Маркез, Алекс утринава го одушеви светот по извонредната реакција на еден од тренинзите за големата награда на Јапонија. Помладиот...

пред 4 дена

ВИДЕО: Марк Маркез стигна до 90. пол позиција во кариерата

Марк Маркез ќе стартува од пол позицијата на ГН за Јапонија  на светското првенство во мотоциклизам. За Маркез ова е 90. пол позиција во кариерата, никогаш не успеал тоа...

пред 2 недели

Мото ГП по пауза од 15 години се враќа во Бразил

Рио де Женеиро повторно ќе биде дел од Мото ГП циркузот. Челниците на Мото ГП потпишаа пет годишен договор со властите на Рио и од сезоната 2022, Бразилците повторно ќе...

пред 3 недели

ВИДЕО: Доминацијата продолжува, Марк Маркез по осми пат планетарен шампион

Шпанецот Марк Маркез ја одбрани титулата во Мото ГП шампионатот откако успеа да победи на патеката во Тајланд. Маркез успеа во последнот своик да го претекне Куартаро...

пред 3 недели

Куартараро четврти пат сезонава ќе стартува од пол позиција

Фабио Куартараро ја обележа последната третина од Мото ГП шампионатот. Тој ја освои својата четврта полпозиција за сезонава на трката за големата награда на Тајланд...

пред 3 недели

Се огласи Маркез по инцидентот во Тајланд

Викденов на програмата трката за ГН на Тајланд во шампионатот во мотоциклизам, Марк Маркез на Хода, имаше спектакуларно излетување, веднаш е пренесен во болница на прегледи. Маркез...

пред 3 недели

ВИДЕО: Марк Маркез излета од патеката и заврши во болница

Викденов на програмата трката за ГН на Тајланд во шампионатот во мотоциклизам, Марк Маркез на Хода, имаше спектакуларно излетување, веднаш е пренесен во болница на прегледи. Маркез...

пред 4 недели

Роси по првите 200 трки со подобри бројки од Маркез

Марк Маркез последните години опасно го загрози статусот на Валентино Роси како најдобар во историјата, а шпанецот на домашното ГП во Арагон, настапи 200 трка во „кралската...