Tag: мото гп
прераснува во нова ѕвезда во мото гп

ВИДЕО: Има нов „доктор“ во МОТО ГП, Бањаја запиша втора победа во низа во „кралската“ класа

пред 6 дена
прва победа во кариерата

ВИДЕО: Франческо Бањаја ја изненади конкуренцијата во Мото ГП

пред 2 недели
коронавирусот повторно проблем

Трката на Мото ГП шампионатот во Аргентина е откажана

пред 2 недели
го урна времето на маркез

Бањаја со рекорд до пол позиција во Арагон

пред 2 недели
Интересна трка

ВИДЕО: Биндер победи во Австрија, Бањаја и Мартин на подиумот

пред 1 месец
Има официјална потврда

Откажана уште една трка во Мото ГП поради Ковид-19

пред 2 мес.
интересно во франција

ВИДЕО: Милер победи на трката за ГН на Франција, хаотично на француското Гран При

пред 4 мес.
ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА СНИМКАТА

ВИДЕО: Страшен пад на Марк Маркез при брзина над 160 километри на час

пред 5 мес.
ИНЦИДЕНТ НА ТРЕНИНГОТ

ВИДЕО: Тешка несреќа во Мото ГП- говореше дека му е страв поради моторот

пред 5 мес.
Шпанецот се враќа по долгата пауза

Маркез повторно во „функција“: Светскиот шампион доби дозвола да вози

пред 6 мес.
ИНТЕРЕСНО ВО КАТАР

ВИДЕО: Квартараро на Јамаха доминираше на Мото ГП трката во Катар

пред 6 мес.
СЕЗОНАТА ЗАВРШИ СО ПОБЕДА НА ПОРТУГАЛЕЦОТ НА „ДОМАШНАТА“ ТРКА

ВИДЕО: Оливеира победи на последната трка сезонава во Мото ГП

пред 10 мес.
Втора победа за Италијанецот сезонава

МОТО ГП: Морбидели прв низ целта, Мир ја зголеми бодовната предност (ВИДЕО)

пред 11 мес.
Жан Мир изби на првото место во поредокот

ФОТО: Алекс Ринс од Сузики победи на Мото ГП трката во Арагон

пред 11 мес.
Роси ја пропушта трката во Арагонија

ФОТО: И „докторот“ се разболе, Валентино Роси позитивен на коронавирус

пред 11 мес.
ПРВА ПОБЕДА СЕЗОНАВА ЗА ПЕТРУЧИ

МОТО ГП: Петручи ја победи конкуренцијата и дождот за прво место на ГН на Франција (ВИДЕО)

пред 12 мес.