Ознака: мото гп
Рекордни 20 трки во Мото ГП

Познат новиот календар за новата сезона во Мото ГП

пред 5 мес.
„За да продолжам да возам ќе мора да бидеме многу подобри во однос на оваа година“

Валентино Роси се „заканува“ со пензија по крајот на 2020 година

пред 6 мес.
Јамаха ќе има повторно пеколен тандем?

Лоренцо се враќа во Мото ГП и тоа во тимот во кој се афирмираше

пред 6 мес.
Возачот на Априлиа демантира дека се допингувал

Јаноне бара да се отвори Б-примерок

пред 6 мес.
На различни „машини“ покажаа зошто се големи шампиони

ВИДЕО: Роси и Хамилтон во нови улоги

пред 7 мес.
Братско дуо во Репсол Хонда

ФОТО: Алекс Маркез ќе го замени пензионираниот Хорхе Лоренцо

пред 8 мес.
Браќата Маркез ќе го сочинуваат двоецот во Хонда

Алекс Маркез од следната сезона ќе вози за Хонда

пред 8 мес.
класа за себе

Мото ГП: Маркез во Валенсија ја прослави 12 победа сезонава

пред 8 мес.
маестрално возење

Квартараро со нова пол позиција, овој пат прв ќе стартува на трката во Валенсија

пред 8 мес.
Емотивно обраќање на Италјанецот

Роси: Мото ГП загуби многу, Лоренцо е голем возач

пред 8 мес.
Проблемите со повреди си го направија своето

Лоренцо денес во Валенсија ќе објави крај на кариерата?

пред 8 мес.
Унгарија ќе гради потполно нова патека

Унгарија од 2022 се враќа на мапата во Мото ГП шампионатот

пред 8 мес.
Неверојатен пад на формата кај трикратниот светски првак

Лоренцо ја напушта Хонда две имиња се споменуваат за негови наследници

пред 8 мес.
По стапките на својот постар брат

Алекс Маркез ја освои титулата во Мото2

пред 8 мес.
голем инцидент

ВИДЕО: Избгната голема трагедија, Маркез излета од патеката

пред 8 мес.
Без конкуренција е шпанецот

ВИДЕО: Маркез го издржа притисокот на Вињалес за нов триумф и место во историјата

пред 8 мес.