Tag: мотор запорожје
КОНЕЧНО ПРИЧИНИ ЗА МАЛКУ ЗАДОВОЛСТВО КАЈ ТРЕНЕРОТ НА ВАРДАР

Алушовски после мечот со Мотор: Пред нас е најважниот период од сезоната

пред 2 мес.
КОНЕЧНО ДОБРА ИГРА ВО ОДБРАНАТА

Вардар му се одмазди на Мотор: На крилата на Гаџа во Скопје паднаа Украинците

пред 2 мес.
ОЧЕКУВАНА РЕАКЦИЈА ОД ПРЕДВОДНИКОТ НА ВАРДАРЦИ

Алушовски беснееше на тајм аут: Што е ова бе момци!? Што играте!?“ (ВИДЕО)

пред 3 мес.
На гостувањето во Украина во СЕХА лигата

Вардар 1961 најави пожртвуваност а покажа немоќ против Мотор Запорожје

пред 3 мес.
Вардаровото крило пред гостувањето во Украина

Георгиевски: Мора добро да се подготвиме, се надевам дека ќе извлечеме добар резултат

пред 3 мес.
на трета победа во сеха

ФОТО: Вардарци тренираа во Украина, следува натпреварот со Мотор Запорожје

пред 3 мес.
Црвено-црните немаат многу време за подготовка

Алушовски: Не сме без шанси и одиме во Запорожје да оствариме што е можно подобар резултат

пред 3 мес.
Не гол на колото, туку гол на сезоната

ВИДЕО: Тимур Дибиров го има најубавиот гол на 12. коло на Лигата на шампионите

пред 1 година
Киелце играше за Вардар

Киелце го „реши“ Порто и му помогна на Вардар да се искачи на 5. позиција

пред 1 година
„треба да се прогласат за народни херои“

Aлушовски: Горд сум што имам можност да работам со вакви ракометари

пред 1 година
На маката победниците се гледаат

ФОТОГАЛЕРИЈА: Вардар на крилјата на навивачите го „збриша“ Мотор Запорожје

пред 1 година
И покрај големите проблеми....

ВИДЕО: Вардар демонстрира надмоќ, го „прегази“ Мотор Запорожје и покажа зошто е Европски шампион

пред 1 година
Одлично функционира нападот на „црвено-црните“

ВИДЕО: Вардар одличен по првото полувреме против Мотор, Скубе и Шишкарев го имаа потегот на мечот

пред 1 година
Вардар ќе брка нова победа

Познат е составот на Вардар со кој ќе брка победа против Мотор Запорожје

пред 1 година
И Мотор има проблем со својот состав

Слични по судбина: И Мотор Запорожје загуби половина тим пред средбата со Вардар

пред 1 година
Капитенот отворено говореше за проблемите

Стоилов: Клубот се наоѓа во тешка ситуација, но со поддршка од навивачите да издвојуваме победа над Мотор Запорожје

пред 1 година