Tag: мухамед сејдини
ПРВ ТЕРЕН СО НАЈМОДЕРНА ВЕШТАЧКА ТРЕВА ВО МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Академија Пандев доби од ФФМ терен вреден речиси 300.000 евра

пред 1 нед.
по две кола три бода во мундијалските квалификации

Македонија на три дена до дуелот со Германија, време е за ладење глави и рекуперација

пред 2 мес.
Откако селекторот излезе со обвинување

Сејдини не се сретнал со Ангеловски затоа што има Ковид-19

пред 2 мес.
ФФМ ПРОДОЛЖУВА СО СЕЈДИНИ

ФОТО: Муамед Сејдини доби нов мандат во ФФМ, од УЕФА честитаа за изборот

пред 2 мес.
порака од претседателот на ФИФА

Инфантино со честитка: Муамед заврши одлична работа и тоа очекувам да продолжи заедно со твојот тим и во иднина

пред 2 мес.
најавени се претставници на ФИФА и УЕФА

Изборно собрание на ФФМ, Мухамед Сејдини пред нов четиригодишен мандат

пред 2 мес.
Започна изградбата на западната трибина во Штип

Сејдини: Штип наскоро ќе биде пример за успешна фудбалска приказна во државата

пред 2 мес.
Управниот одбор донесе одлука

Закажано е Редовното изборно собрание во ФФМ, Сејдини посакува нов четиригодишен мандат

пред 3 мес.
Претседателот на „куќата на фудбалот“ очекува втор мандат

Претставникот на АМС на собранието на ОФС Кичево ја поздрави успешната работа на Сејдини во ФФМ

пред 3 мес.
Согласно праксата на добро раководење

ФИФА и УЕФА со допис до ФФМ: Промени на статутот по Изборното собрание

пред 4 мес.
Средба за продлабочување на односите

Претседателот на МОК, Димевски во прва формална посета на ФФМ

пред 4 мес.
за нов мандат за претседател на ффм

Сејдини: На 3 февруари ОФС Кичево има собрание, ако ме поддржат ќе се кандидирам

пред 4 мес.
вршен бил притисок по општински сојузи за бојкот на изборното собрание

Сејдини: За ова драг Наумче Мојсовски се одговара, ФФМ ќе продолжи да се брани од секој притисок

пред 4 мес.
соработката продолжува

Управниот одбор на ФФМ одлучи: Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на ЕУРО 2021

пред 4 мес.
Конечна одлука се очекува да крајот на неделава

ФФМ и Ангеловски ги започнаа преговорите околу договорот на селекторот

пред 4 мес.
вложувањето инфраструктурата продолжува

ФФМ ќе продолжи целосно да ги покрива трошоците за патувања во младинските категории, футсал и женските лиги, како и трошоците за службени лица во сите категории

пред 4 мес.