Tag: мундијал
Истражувањето покажува зголемен бројот на срцеви удари

Големите спортски натпревари ризични за луѓето со чувствително срце, ова се препораките од докторите

пред 9 часа
ЈА ЗАГУБИ БИТКАТА СО ТЕШКАТА БОЛЕСТ

На 49 години почина еден од најдобрите фудбалери на Мундијалот во 2002 година

пред 2 недели
ковид-19 голем страв за корејците

Се исплашиле: Северна Кореја се откажа од мундијалот во Катар

пред 2 мес.
ковид протоколите се проблем за германија

Германија ќе ја пречека Македонија во Букурешт во Мундијалските квалификации?

пред 4 мес.
со пренос на МТВ

Скандинавски „шмек“ на финалето на Мундијалот во Египет, Данска и Шведска во борба за титулата

пред 5 мес.
На Светското првенство во Египет

Шведска перфектна за победа над Франција и пласман во финалето

пред 5 мес.
разврска во борбата за финале во египет

СП Египет: Полуфинални пресметки на Мундијалот со четири репрезентации од Европа

пред 5 мес.
Домаќинот покажа одлична игра против скандинавците

Данска се изнамачи против Египет, преку продолженија и пенали до полуфинале

пред 5 мес.
мундијалот го губи реномето поради ковид-19

Зеленортските острови пред дисквалификација на Мундијалот, нови позитивни на Ковид-19

пред 5 мес.
има речиси 200 килограми

ФОТО: Најдебелиот ракометар на Мундијалот, за овој репрезентативец на Конго се зборува во Египет

пред 5 мес.
ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ СЕПАК БЕЗ ГЛЕДАЧИ

Мундијалот во Египет ќе се игра без публика, преноси на МТВ

пред 5 мес.
сепак имаме континуитет на светските ракометни првенства

ФОТО: Македонија сепак ќе има свој „тим“ на светското ракометно првенство во Египет

пред 6 мес.
ждрепката во цирих пресуди

ВИДЕО: Македонија против Германија, Романија, Исланд, Ерменија и Лихтејнштајн во квал. за СП во Катар 2022

пред 7 мес.
ждрепката е на 7 декември

ФИФА потврди: Македонија од четвртиот „шешир“ во квалификациите за Мундијалот во Катар

пред 7 мес.
само две репрезентации ќе одат во баражот

Македонија во Солун ќе брка бараж за пласман на светско првенство

пред 11 мес.
ихф може да ја награди македонија

Нова шанса или само илузија, Македонија може на ракометниот Мундијал во Египет

пред 11 мес.