Tag: мундобаскет
На СП во Кина

ФОТО: Италија ја потврди фаворитската улога против Ангола

пред 2 години
Легендатата на холивуд со свој удел

ВИДЕО: Џеки Чен со песна го отвори „Мундобаскет 2019“

пред 2 години
Селекторот на потврди повредата на коленото

Повреден Бјелица, Србија со 11 играчи го започнува Мундобаскетот

пред 2 години
Кол ги соопшти 12 патници за Кина

ФОТО: Франција го објави конечниот список за Мундобаскетот

пред 2 години
ПОРАДИ ПОВРЕДА

Костас Слукас го пропушта СП во Кина?

пред 2 години
УСПЕА ДА СОСТАВИ ТИМ

Грег Попович го скрати списокот на 13.кошаркари

пред 2 години
ПОДГОТВИТЕЛЕН ТУНИР ПРЕД СП ВО КИНА

Србија лесно со Турција на стартот од Акропол Купот во Атина

пред 2 години
Нови проблеми за Италија

Мели нема да игра на СП во Кина

пред 2 години
Интересен спој на модерното и традиционалното

ВИДЕО: Официјалната химна за Мундијалот во Кина

пред 2 години
КОНЕЧНО ГО СОСТАВИ СПИСОКОТ

Грег Попович го објави списокот со 16. Величествени за Мундијалот во Кина

пред 2 години
НЕ СЕ ЗА ПОТЦЕНУВАЊЕ

Германија со пет НБА-ѕвезди на СП во Кина

пред 2 години
Селекторот на САД повика нови шест кошаркари

Никој не сака да игра – денеска Милсап му откажа на Попович

пред 2 години
ВЕЌЕ И НЕ Е НЕКОЈА ВЕСТ

Кевин Лав нема да настапи на Мундобаскетот во Кина

пред 2 години
ЕПИДЕМИЈАТА СЕ ШИРИ

Koшмари за Грег Попович

пред 2 години
МНОГУ ПРОБЛЕМИ ЗА ГРЕГ ПОПОВИЧ ПРЕД СП

Нема крај на отказите – ни Зајон не оди за Кина

пред 2 години
УШТЕ ЕДЕН ОТКАЗ ВО "ДРИМ-ТИМОТ"

Грег Попович доби уште една “корпа”

пред 2 години