Tag: мурињо
Португалецот не е повеќе еден од најдобрите

Мурињо станува просечен менаџер, Тотенхем мора да си бара ново решение

пред 1 нед.
Дојде ден Дејвид Мојс да му држи лекции на Жозе Мурињо

ВИДЕО: Вест Хем ја потврди кризата на Тотенхем, Лингард и Антонио одлични за „Чеканите“

пред 1 нед.
велшанецот нема да остане во тотенхем

Бејл заврши со Тотенхем, Мурињо нема трпение за репрезентативецот на Велс

пред 3 недели
некои работи се погрешно објавени на социјалните мрежи

Мурињо: Бејл има погрешна перцепција, Португалецот го „обвини“ Велшанецот

пред 3 недели
Португалецот посочи дека не бил задоволен од судијата

Мурињо: Точно е дека не одигравме баш најдобро, но колку шанси имаа тие?

пред 4 недели
Не сакаат да го „чепкаат“ за Бејл

Мурињо со ново шоу: Добро ти е прашањето, но не заслужуваш одговор..

пред 4 недели
Неочекуван шамар за португалецот кој најавуваше доминација

ВИДЕО: Тросард со шок за Мурињо и Тотенхем, Брајтон победнички на „Амекс“

пред 1 месец
СТАТИСТИКАТА Е НЕПОВОЛНА ЗА ПОРТУГАЛЕЦОТ

ФОТО: Ова не му се случило на Мурињо досега во кариерата, црн биланс како никогаш претходно

пред 1 месец
португалецот сега има друг тип на проблем во играта

Мурињо се правдаше, ама сега не победи послабиот тим, проблемот е поинаков

пред 1 месец
данецот се враќа од таму од каде што дојде во интер

Кристијан Ериксен се враќа во Тотенхем, Мурињо продава играч во ПСЖ за да го врати Данецот

пред 1 месец
Португалецот е неповторлив

ВИДЕО: Незаборавните реакции на Мурињо во дуелот со Шефилд Јунајтед

пред 1 месец
португалецот го губи трпението

Муруњо му се закани Бејл, во Реал Мадрид се во паника (ВИДЕО)

пред 1 месец
Интересна изјава на камерунецот

Ето: Јас сум повеќе за стилот на фудбал кој го негува Мурињо отколку оној на Гвардиола

пред 2 мес.
откако озил изјави дека не сака да игра за тотенхем

Мурињо му одговори на Озил, специјалниот повторно во фокусот на вниманието во Англија (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Подготвена е првата понуда

Мурињо ќе ја засилува одбраната на Тотенхем со дефанзивец на Реал Мадрид

пред 2 мес.
Наскоро и прва понуда до тимот од Лондон

Зидан го загуби трпението со Азар, тргнува по ѕвездата на Тотенхем

пред 2 мес.