Tag: мзт скопје аеродром
Лош влез во аба 2 плејофот

ВИДЕО: Радуловиќ го посочи проблемот на „Металците“ во поразот од Младост

пред 16 часа
играта во одбрана се покажа како пресудна

ВИДЕО: Младост Земун со лекција за МЗТ Скопје Аеродром во АБА 2 плејофот

пред 17 часа
Драматичен натпревар во малата сала во „Јане Сандански“

ВИДЕО: Тројката на Мулалиќ на 25 секунди до крајот за победа на Работнички

пред 7 дена
Мулалиќ постигна тројка на 25 секунди до крајот

ВИДЕО: Една четвртина не е доволна, Работнички славеше во вечното дерби со МЗТ Скопје Аеродром

пред 7 дена
Во домашното кошаркарско првенство

ФОТО: Работнички му се реваншираше на ТФТ, МЗТ Скопје Аеродром подобар од Куманово

пред 2 недели
Во заостанатиот натпревар од 7 коло

Гостивар обезбеди пласман во плејофот откако го совлада МЗТ Скопје Аеродром

пред 2 недели
КОВИД ПРОБЛЕМИ ЗА АЕРОДРОМЦИ

Двајца заразени со коронавирус кај МЗТ Скопје, одложен натпреварот со Пелистер

пред 3 недели
Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром објаснува

Радуловиќ: Ова беше натпревар од големо значење во борбата за што подобар пласман

пред 3 недели
Тројца првотимци не се во комбинација за настап

МЗТ Скопје Аеродром со сериозни проблеми пред настапот во Златибор во АБА 2

пред 4 недели
По раскинот на договорот со МЗТ Скопје Аеродром

Ѓорѓи Кочов: Имавме уште многу работи да си кажеме и уште повеќе да ви дадам…

пред 1 месец
Интересно саботно кошаркарско попладне

ФОТО: ФМП Академија не се предава, МЗТ Скопје Аеродром надигран во Кисела Вода

пред 1 месец
Во АБА 2 лигата

Работнички и МЗТ Скопје Аеродром со нов предизвик на турнирот во Сараево

пред 1 месец
Тренерот на „металците“ по триумфот протов Ловќен

Кочов: Изненаден сум и јас од нашето издание, игравме толку добро во одбраната

пред 2 мес.
Во натпревар од 2 аба лига

ВИДЕО: МЗТ Скопје Аеродром со тимската игра го прегази Ловќен во Сараево

пред 2 мес.
Неверојатен натпревар на градските ривали

ВИДЕО: МЗТ Скопје Аеродром со драматична победа против Работнички, Кочов пресреќен по дербито во АБА 2

пред 2 мес.
Катастрофален распоред

„Вечното дерби“ меѓу МЗТ Скопје Аеродром и КК Работнички во АБА 2 ќе се игра во претпладневен термин

пред 2 мес.