Ознака: мзт скопје аеродром
Се зависи од раководството на Приморска

МЗТ Скопје Аеродром ќе чека до средината на јули за евентуален кам-бек во АБА

пред 5 дена
Капитенот на „металците“ останува лојален

Дамјан Стојановски ги расчисти дилемите откако потпиша нов договор со МЗТ Скопје Аеродром

пред 4 недели
Официјализирана е нова едногодишна соработка

Ѓорѓи Кочов останува на кормилото на МЗТ Скопје Аеродром

пред 4 недели
Демант по најавата за одбиената покана

КК Работнички сака да игра во АБА 2, но работите сеуште не се дефинирани

пред 4 недели
Македонија нема да има екипа во АБА 2

МЗТ Скопје Аеродром се враќа во АБА 1 откако Приморска ја загуби лиценцата

пред 4 недели
„војната“ со соопштенија на градските ривали продолжува

МЗТ Скопје Аеродром: Ние сме виновни што го спасивме КК Работнички од испаѓање во најнизок ранг

пред 2 мес.
Шампионот со предлог до КФСМ

МЗТ Скопје Аеродром: Сезоната да се доигра со скратен плеј-оф, во јуни без странски играчи

пред 2 мес.
Вториот предлог на КФСМ доби повеќе гласови

Прволигашите одлучија: Сезоната е поништена, МЗТ Скопје Аеродром нема да добие титула  

пред 2 мес.
Реакција на шампионот по предлогот на КФСМ

МЗТ Скопје Аеродром: Антиќ направи грешка во чекори, ние нема да учествуваме во ова алиби гласање

пред 2 мес.
Реакција по барањето од КФСМ

МЗТ Скопје не прифаќа крај на сезоната без прогласување на шампион

пред 2 мес.
„Металците“ потврдија дека нема да ги користат субвенциите од Владата

МЗТ Скопје Аеродром ќе донира 100 000 денари за заштитни маски и опрема за здравствените работници

пред 3 мес.
„Металците“ го дознаа противникот за полуфиналето

ФОТО: МЗТ Скопје Аеродром конечно победи но остана трет во АБА 2 лигата

пред 4 мес.
Тренерот на „Металците“ по поразот во Србија

Ѓорѓи Кочов: Одиме понатаму, борбата за второто место продолжува

пред 4 мес.
тоне бродот на Кочов, „Металците“ се во сериозна криза

ФОТО: МЗТ Скопје Аеродром поразен од последнопласираниот во АБА 2 лигата

пред 4 мес.
Кочов со предупредување до неговите играчи

МЗТ Скопје Аеродром низата порази во АБА 2 ќе ја прекинува на теренот на Нови Пазар

пред 4 мес.
по низата проблеми со однесувањето кон дресот, спортот и мак-кошарка

Џабари Хиндс не сакал да игра во домашното првенство па доби шут карта од „Металците“

пред 4 мес.