Tag: мзт скопје
ростерот на мзт скопје за следната сезона извонреден

МЗТ Скопје со три засилувања, Хрват и двајца Американци се нови играчи

пред 1 месец
Неочекувани вести

МЗТ Скопје Аеродром ќе остане без еден од најдобрите

пред 2 мес.
Немаше сили за чудо

МЗТ Скопје Аеродром на чекот до двојна круна, Еуро Никел повторно поразен

пред 3 мес.
АЕРОДРОМЦИ ВО ДВА МЕЧА ГИ РЕШИЈА ДИЛЕМИТЕ

ФОТО: МЗТ Скопје убедлив против Пелистер, си обезбедија финале за титула против Еуро Никел

пред 4 мес.
Атрактивно попладне во суперлигашкот плеј-оф

ФОТО: Работнички се намачи со ТФТ, Куманово се избори за „мајсторка“ со МЗТ Скопје

пред 4 мес.
АЕРОДРОМЦИ ПОДОБРИ ОД РАБОТНИЧКИ

ФОТО: МЗТ Скопје победи во вечното дерби и дојде до трофејот во Купот на Македонија

пред 4 мес.
металците убедливи во полуфиналето

ФОТО: МЗТ убедливо против ФМП Академија за 14 финале во Купот на Македонија

пред 4 мес.
Богата саботна понуда од домашниот спорт

Финални битки во ракометниот Куп, полуфинална разврска во кошаркарскиот Куп на Македонија

пред 4 мес.
МЗТ Скопје Аеродром поразен на гостувањето кај Црн Дрим

МЗТ запиша втор пораз во низа на крајот од регуларниот дел од сезоната, следува пресметката во плеј-офот

пред 4 мес.
„металците“со важен триумф

МЗТ Скопје славеше над Еуро Никел и го симнаа од втората позиција

пред 5 мес.
МЛАДОСТ ЗАСЛУЖЕНО ПРОДОЛЖУВА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО

Радуловиќ: Покажавме карактер за да се вратиме, но не беше добро (ВИДЕО)

пред 5 мес.
победа во финишот на мечот

ФОТО: МЗТ Скопје го реши Пелистер со тројка во финишот на мечот

пред 5 мес.
Обезбеден пласман во плејофот

ФОТО: МЗТ Скопје Аеродром убедлив против Златибор во АБА 2 лигата

пред 6 мес.
мзт скопје обезбеди плеј-оф во аба 2

Радуловиќ: Ја стопиравме брзата игра на Горица, моите момци одиграа храбро

пред 6 мес.
четвртфинале за македонскиот тим

АБА 2: МЗТ Скопје обезбеди плеј-оф во регионалното натпреварување

пред 6 мес.
нов пораз на мзт скопје во аба 2

АБА 2: МЗТ Скопје не издржа во финишот, запиша пораз од Спарс

пред 6 мес.