Tag: надал
убави зборови за ривалите

Надал конечно со пофални зборови за Ѓоковиќ, но и за Федерер

пред 3 дена
дали повторно ке заигра

Маките на Надал со повреди: Планот беше да играм…

пред 1 месец
тешки денови за рафа

Тренерот на Надал загрижен: Ништо не помага, ова прераснува во агонија

пред 2 мес.
шпанецот се огласи на твитер

ФОТО: Надал ги шокираше навивачите, ова е крај…

пред 2 мес.
вториот носител во торонто

Надал се откажа од Торонто: Со ваква болка не можам да уживам на теренот

пред 2 мес.
имаше и по некој совет до играчите

Надал: Нема да бидам фрустриран ако Новак или Федерер победат во Њујорк

пред 2 мес.
Шпанецот е далеку од топ форма

ВИДЕО: Завршниот атрактивен поен на Харис за елиминација на Надал  

пред 2 мес.
тој е број еден играч

Надал за однесувањето на Ѓоковиќ: Тој е пример за децата, чудно е што реагираше така

пред 3 мес.
неочекувана или очекувана одлука ?

Шок за тениските фанови: Надал се откажа од Вимблдон и Олимписките игри

пред 4 мес.
честитки за големиот ривал

Надал: Ѓоковиќ секоја чест , го дадов максимумот но неуспеав да победам

пред 4 мес.
се празнеа трибини, се играше 3 часа и 32 минути

Ѓоковиќ закажа спектакл со Надал на Ролан Гарос, го „преживеа“ Беретини и стигна до полуфинале

пред 4 мес.
лесно и убедливо со максимален резултат

Надал го збриша Италијанцеот Синер за четвртфинале на Ролан Гарос

пред 4 мес.
Продолжува полемиката

Цонга: Мислам дека Надал е најдобар тенисер на сите времиња

пред 5 мес.
можеше да се повреди

ВИДЕО: Надал се излизга на теренот во Рим, падна и извика, ќе се убеме на овој терен!

пред 5 мес.
спектакл во рим, кој ќе го подигне трофејот?

Тениски празник во Рим, Ѓоковиќ сака да стави крај на владеењето на Надал

пред 5 мес.
шпанецот се пласираше во финалето

Мастерс Рим: Надал стигна до финалето и го чека Ноле

пред 5 мес.