Tag: награда
интересна теза

Директорот на Франс Фудбал: Меси ја освои Златната топка? Тоа е една голема лага!

пред 3 недели
дефинитивно еден од најголемите фаворити за наградата

Легендата на Барселона : Дајте му ја Златната топка на Левандовски или ќе му ја дадам јас мојата!

пред 3 недели
може ли желбата да стане реалност

Бензема: Сонувам да ја освојам Златната топка уште од дете

пред 2 мес.
по пауза од една година

Франс Фудбал откри кога ќе се додели Златната топка

пред 2 мес.
има сеуште време

Ето: Бензема заслужи да ја добие златната топка

пред 2 мес.
утре се очекува официјално признание

Жоргињо најдобриот фудбалер во Европа!

пред 3 мес.
По успехот во Токио

Град Скопје со награда од 5000 евра за сребрениот Георгиевски

пред 4 мес.
Еднократна награда за сребрениот медал

Дејан Георгиевски добива од МОК 10 000 евра за успехот во Токио

пред 4 мес.
Историја во Англија

ФОТО: За прв пат по 32 години, дефанзивец е прогласен за играч на годината во Премиер лигата

пред 6 мес.
Португалецот го избра и неговиот најубав гол

Кристијано Роналдо повторно најдобар во Серија А: Ова беше чудна година (ВИДЕО)

пред 8 мес.
по одлуката на уо на ффм

Ангеловски ќе добие ист дел од колачот на ФФМ како и сите играчи, плус 200.000 евра согласно претходниот договор со федерацијата

пред 11 мес.
Клубот со посебна благодарност за верноста

ВИДЕО: Маривалдо – најдобриот навивач кој пешачи 60 километри да го гледа својот клуб

пред 11 мес.
Објавени се финалните листи на потенцијални победници

ФИФА: Роналдо, Меси и Левандовски во трка за најдобар фудбалер на светот (ФОТО)

пред 12 мес.
По успехот на европското младинско првенство во Будва

Македонскиот боксер, Ардијан Аземи доби 100 000 денари од Град Скопје

пред 12 мес.
покрај финансиски ќе имаме и неверојатен публицитет во европа

Македoнија вечерва игра за историја но и за богатство од УЕФА, колку ќе заработиме од пласман на ЕУРО

пред 1 година
Признание за минатата сезона

Ромелу Лукаку е прогласен за најдобар фудбалер во Лига Европа

пред 1 година