Tag: награди
доминираат играчи од баерн минхен во сите категории

Најдобрите на светот не се меѓу нoминираните, Меси и Роналдо нема да добијат награди од УЕФА

пред 1 месец
коронавирусот ги стопира и наградите

ФИФА донесе одлука за наградата „The Best“

пред 6 мес.
уефа го зголеми наградниот фонд

Пласман на ЕУРО 2020 ќе и донесе богатство на Македонија

пред 9 мес.
На гала церемонија во Скопје

Муслиу најдобар фудбалер во ПМФЛ, Тренчовски најдобар тренер, Елмас наш фудбалски амбасадор во странство

пред 10 мес.
Надал е избран за најдобар

АТП го прогласи Надал за најдобар тенисер во 2019 година

пред 10 мес.
Погледнете кои се номинираните

ФФМ и оваа година доделува награди за најдобрите во македонскиот фудбал

пред 11 месец
во милано се доделуваат награди

Роналдо вечерва добива големо признание, но тоа нема да биде „Златна топка“

пред 11 месец
државни награди „8 Септември“

Државни награди „8 Септември“: Драган Стојановски доби награда за животно дело

пред 1 година
ФИФА ги објави номинираните за фудбалер на годината

Ван Дијк, Меси и Роналдо во трка за наградата „The Best“

пред 1 година
Во изборот за играч на сезоната

Ливерпул доминира во номинациите на УЕФА

пред 1 година
ГЛАСАЈТЕ

Објавени имињата на кандидатите за ФИФА „Тренер на годината“

пред 1 година
ПРОГЛАСЕНИ НАЈДОБРИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА

Марко Ројс прогласен за играч на годината, Јирген Клоп за најдобар тренер

пред 1 година
МЕСИ НАЈБОГАТ МЕЃУ СПОРТИСТИТЕ

„ФОРБС“ (ВИДЕО): Меси е меѓу петте најбогати забавувачи во светот, Ѓоковиќ е на 55 место

пред 1 година