Tag: најдобар
легендата на милан дециден....

Паоло Малдини нема дилеми за тоа кој е најдобар голман на светот

пред 4 мес.
мекрегор повторно во центарот на вниманието...

ФОТО: Ќе останам запаметен како најдобар во историјата на овој спорт

пред 5 мес.
двајцата се меѓу топ 5 фудбалери на сите времиња

Кака: Меси е фудбалски гениј, Роналдо е машина но Аргентинецот е најдобар на светот

пред 7 мес.
Околу споредбата меѓу Федекс, Надал и Ноле

Родик: Не се делат Оскари пред крајот на филмовите

пред 7 мес.
Според ЕХФ

Утеха за Дувњак, избран е за најдобар ракометар за месец јануари

пред 9 мес.
Норвежанецот ја потврдува својата светска класа

Норвешкиот „крал“ го мина Лазаров, Сагосен стана најдобар стрелец на Европските првенства

пред 9 мес.
Легендата на Реал Мадрид

Марадона ги изненади сите со изборот за најдобриот фудбалер на сите времиња

пред 11 месец
Интересна изјава на Сенегалецот

Мане: За мене еден е најдобар на светот, а тоа не е Вирџил

пред 1 година
Им посака среќа на овогодинешните учесници

ФОТО: Азар најдобар во Лига Европа за минатата сезона

пред 1 година
Големо признание за стоперот на Ливепрул

Ван Дијк подобар од Меси и Роналдо во трката за играч на сезоната на УЕФА

пред 1 година