Tag: нант
Легендата најави пензија

Кирил Лазаров: Го сакам спортот, го сакам ракометот, сакам да завршам без потешкотии

пред 1 месец
КАТАЛОНЦИТЕ ПРОТИВ ДАНЦИТЕ ЗА ТРОФЕЈОТ

Кире Лазаров и Нант не успеаја: Барселона закажа финале со Алборг во Келн

пред 2 мес.
претседателот на нант потврди

Годините се само бројка, Кире Лазаров ќе игра уште една сезона во Нант

пред 2 мес.
Капитенот и селектор на Македонија

Легендата денеска слави 41 година, Кире Лазаров и натаму е дел од елитата во Европа

пред 3 мес.
Селекторот со изјава за пензионирањето

Официјално: Лазаров ќе игра уште една година

пред 3 мес.
ДУРИ ЧЕТИРИ ТИМА ВО САМО ТРИ БОДА НА ВРВОТ

ВИДЕО: Ниту Лион не се откажува од титулата, во Франција следи вистинско шоу во последните пет кола

пред 3 мес.
По рекордот во ЛШ и победата над Кјелце

Кире Лазаров: Секогаш си поставувам високи цели, ги сакам предизвиците

пред 4 мес.
Македонија има нова причина за гордост

ЕФХ со честитка за рекордерот Лазаров: Мајсторот за време на работа (ВИДЕО)

пред 4 мес.
Ден за паметење за македонскиот бомбардер

ВИДЕО: Неверојатен рекорд на Лазаров, Нант го елиминираше Кјелце во ЛШ

пред 4 мес.
Ја одбил и понудата од Барселона

Кире Лазаров ќе игра и следната сезона во Нант, нема да замине пензија

пред 4 мес.
ВЕЛИ ВАРДАР Е ОДЛИЧНА ОДЛУКА ЗА НЕГО

Гурбиндо задоволен од трансферот: Следната сезона треба да биде добра, знам дека се создава силен тим, сакам да бидеме на Ф4

пред 5 мес.
аутсајдерот запиша победа со пресврт

ВИДЕО: Нант го шокира шампионот ПСЖ на „Паркот на принцовите“ во Париз

пред 5 мес.
Во ракометната лига на шампионите

ВИДЕО: Лазаров одличен во ремито на Нант и Кил, Ландин му „фати жива“ на Ривера од пенал

пред 5 мес.
Во ракометната Лига на шампионите

ВИДЕО: Кире Лазаров со три голa во победата на Нант над ППД Загреб

пред 5 мес.
Во Лигата на шампионите

ВИДЕО: Кире Лазаров со три гола за Нант во поразот од Мотор Запорожје

пред 7 мес.
раул се радуваше, кире не успеа да освои бодови во француското дерби

ПСЖ е непогрешлива ракометна „машина“, Нант загуби, Лазаров солиден

пред 8 мес.