Tag: наполи
Тренерот на Интер по ремито со Наполи

Конте: Овој натпревар ќе го загубевме во други околности, сега покажавме дека сме тим што знае што сака

пред 13 часа
НЕСЕКОЈДНЕВНИ ПРОБЛЕМИ

ВИДЕО: Девојката на ѕвездата на Наполи морала да ги намали градите- и се смееле дека има преголеми

пред 15 часа
МОЖЕ ДА СЕ КАЖЕ НАЈСРЕЌЕН Е ЈУВЕНТУС

ВИДЕО: Реми во Неапол- автогол на Хандановиќ и атрактивен погодок на Ериксен

пред 1 ден
АТРАКТИВЕН ГОЛ НА ДАНЕЦОТ

ВИДЕО: Одличен шут на Ериксен надвор од шеснаесетникот- Интер израмни во Неапол

пред 1 ден
ЛОШИ ВЕСТИ ЗА ЈУВЕНТУС ОД НЕАПОЛ

ВИДЕО: Хандановиќ си постигна автогол- Наполи води на полувреме против Интер

пред 1 ден
дерби во неапол, елмас резерва

ФОТО: Елмас резерва против Интер, Конте со најдобрите во нападот против Наполи

пред 1 ден
гатузо веќе преговара со клуб од италија

Наполи и Гатузо се разделуваат, Елмас ќе има нов тренер следната сезона

пред 4 дена
ВЕЛИ МЕЧТАЕЛ ДА ИЗГЛЕДА ВАКА

ФОТО: Делува непрепознатливо- Гонзало Игуаин во финишот на кариерата сосем го промени стилот

пред 5 дена
важни три бода за наполи

ВИДЕО: Наполи со важен триумф кај Сампдорија, симболична минутажа за Елмас

пред 1 нед.
македонскиот „дијамант“ со наполи на гости кај сампдорија

ФОТО: Наполи по бодови против Сампдорија, Гатузо повторно не му верува на Елмас

пред 1 нед.
Викендов се игра 30 коло во Италија

ФОТО: Пандев, Елмас и Несторовски остануваат на клупата за резерви во Серија А

пред 1 нед.
Откако се спаси од отказ, тврди дека на сите им било тешко

Пирло: Сите грешат, па и јас, но важно е учам од тоа нашата сегашна цел е пласман во топ 4

пред 2 недели
Напаѓачите во елемент, Дибала се врати со гол во составот на Пирло

ВИДЕО: Интер го совлада Сасуоло, Јувентус предводен од Роналдо и Дибала подобар од Елмас и Наполи

пред 2 недели
Во клучниот меч за Пирло

ФОТО: Јувентус тргнува со Роналдо и Мората, Елмас е на клупата на Наполи

пред 2 недели
Последна шанса за кормиларот на „Старата Дама“

Елмас и Наполи имаат шанса да го „поздрават“ Пирло и неговата работа во Јувентус

пред 2 недели
СЕ РАЗГОРУВА БИТКАТА ЗА ПЛАСМАН ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

ВИДЕО: Аталанта и Наполи го искористија киксот на Милан, со победите денеска сега му дишат во врат

пред 2 недели