Tag: нба лига
помина 43 секунди на паркетот

ВИДЕО: Бруклин и без Харден до победа против Милвоки

пред 2 недели
Изби првиот поголем скандал во плеј-офот

ВИДЕО: Доживотна суспензија, скандал ја тресе НБА лигата

пред 3 недели
Кошарка

Леброн Џејмс ги кажа плановите за после играчката кариера: Сакам да сум сопственик на НБА тим

пред 3 мес.
ПОТВРДИ НЕГОВИОТ ПОРАНЕШЕН ТИМ ДАЛАС

Тешки моменти за поранешниот НБА играч: Третиот највисок играч во историјата на лигата остана парализиран откако бил удрен од автомобил

пред 3 мес.
Во поразот од Бруклин

ВИДЕО: Леброн го постигна јубилејниот 35 000 поен во кариерата, шоу на Бруклин со 18 тројки

пред 4 мес.
„брадата“ дебитираше на неверојатен начин

ВИДЕО: Деби како што можеше да посака, Харден со трипл-дабл му донесе победа на Бруклин

пред 5 мес.
прв дабл-дабл во сезоната за дончиќ

ВИДЕО: Лука Дончиќ во елемент со дабл-дабл, Далас го победи Мајами

пред 6 мес.
со серија 9-0 до триумф во последните две минути

ВИДЕО: Леброн запиша трипл-дабл, Лејкерси со супер финиш до победа против Сан Антонио

пред 6 мес.
во првата четвртина беа постигнати 79 поени

ВИДЕО: Неверојатен натпревар одиграа Бруклин и Атланта со речиси 300 поени

пред 6 мес.
блескаво издание на јокиќ во нба

ВИДЕО: Јокиќ со трипл-дабл израмни рекорд стар половина век во НБА

пред 6 мес.
Семејстовото на Таунс во шок

Мајката на ѕвездата на Минесота почина од коронавирус

пред 1 година
Нови проблеми во најсилната кошаркарска лига

НБА тимовите бараат одложување на драфтот

пред 1 година
се бара термин кога да продолжи сезоната во нба лигата

Познато е до кога натпреварите во НБА лигата ќе бидат во прекин

пред 1 година
Тренерот на Голден Стејт се потсети легендарниот Хрват

Само несреќата на Дражен може да се спореди со оваа на Коби

пред 1 година
Расправа околу центарот на Денвер

Се крена прашина околу Јокиќ во НБА

пред 1 година
Се огласи српскиот центар

Јокиќ не откри дали ќе игра за Србија

пред 1 година