Tag: нба
Непријатна повреда на Авдија

ВИДЕО: Уште една незаборавна ноќ на Дончиќ и Јокиќ во НБА лигата

пред 7 часа
возбудлива ноќ во нба лигата

ВИДЕО: Ирвинг блесна, Бруклин победи, Џорџ клучен во победата на Клиперс против Портланд

пред 1 ден
СРБИНОТ БЛЕСКАШЕ ВО ПОБЕДАТА НА ДЕНВЕР

ВИДЕО: Јокиќ извонреден со 47 поени, Денвер ја доби драмата против Мемфис по две продолженија

пред 2 дена
Нови „главоболки“за тимот на Нетс

Нова повреда на Кевин Дурент ,во Бруклин загрижени

пред 3 дена
Скромна нба вечер

ВИДЕО: Сакраменто ја прекина низата порази, Дончиќ немоќен да го спаси Далас

пред 3 дена
Одлична нба ноќ

ВИДЕО: Стеф Кари и Татум фантастични, Бостон славеше над Голден Стејт

пред 4 дена
НОВ БРИЛИЈАНТЕН ПОТЕГ НА СРБИНОТ

ВИДЕО: Потег на кој секој му се воодушевува- брилијантна асистенција на Никола Јокиќ

пред 5 дена
И ПОГОДУВАШЕ И АСИСТИРАШЕ

ВИДЕО: Дончиќ бадијала брилијантен, Далас поразен од Њујорк

пред 5 дена
Ново признание за српскиот центар

Јокиќ прогласен за МВП од страна на новинарите на ЕСПН

пред 6 дена
НБА ѕвездата реши да стави крај

ШОК: НБА ѕвездата стави крај на кариерата

пред 6 дена
Дербито на вечерта за Бостон

ВИДЕО:Бостон лесно против Лејкерс , Кари повторно феноменален

пред 6 дена
за словенецот нема лимит, ова е неверојатно што го направи

ВИДЕО: Дончиќ е неверојатен, ова се прераскажува во НБА, побрз од сирената, за победа на Далас

пред 1 нед.
Клиперс ја забележаа шестата последователна победа

ВИДЕО: Богдановиќ во шутерска форма, Џорџ броеше до 36 поени

пред 1 нед.
Лоши вести за „Воините“

ВИДЕО: Џамал Мареј со тешка повреда на коленото, од Денвер изразија загриженост

пред 1 нед.
Јокиќ не можеше се сам

ВИДЕО: Стеф Кари со рекордно остварување, нов пораз на ЛА Лејкерс

пред 1 нед.
Поени на половина секунда до крајот

ВИДЕО: Дерозен херој за Спарс во победата над Далас во дербито во Тексас

пред 1 нед.