Ознака: нејмар
пред 5 часа

Реал Мадрид подготвува 400 милиони евра за Мбапе

Зинедин Зидан е цврсто решен да го добие Килијан Мбапе во својот состав. Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез подготвува 400 милиони евра со кои се надева дека...

пред 2 недели

Пике: Спремни бевме на помали плати за Нејмар да се врати во Барселона

Барселона и Нејмар изминатото лето направија се како би се вратил  Бразилецот на „Камп Ноу“. Сепак трансферот пропадна поради ПСЖ кој бараше огромни 300 милиони евра...

пред 3 недели

Нејмар ја откри причината зошто сакаше да го напушти ПСЖ

Минатото лето ја одбележи трансфер сагата и најавеното враќање на Нејмар во Барселона.Напаѓачот на ПСЖ сакаше да си замине но на крајот мораше да се помири со поинаква...

пред 4 недели

„Светците“ еден месец ќе бидат без Нејмар

Нејмар изминатата година нема среќа со повредите. Фудбалерот на ПСЖ се врати по подолга пауза пред месец дена, а вчера на пријателскиот меч со Бразил се здоби со нова...

пред 1 месец

Нејмар го повреди бутниот мускул, Бразил ремизираше со Нигерија

Фудбалерот на ПСЖ, Нејмар дефинитивно нема среќа во последнот време. Бразилскиот ас се врати пред неколку седмици по повреда, а на пријателскиот дуел на Бразил со Нигерија,...

пред 1 месец

Завршува сагата околу Нејмар

Летниот преоден рок го одбележа Нејмар, кој со сите сили се обидуваше да се врати во Барселона од каде дојде во ПСЖ. Сепак, тој трансфер продадна. иако „каталонците“...

пред 1 месец

ВИДЕО: Нејмар влезе во клубот „100“, Бразил ремизираше со Сенегал

Фудбалската репрезентација на Бразил не успеа да ја потврди фаворитската улота против Сенегал, откако дуелот во Сингапур заврши без победник 1:1. Фирмино му донесе водство...

пред 1 месец

Меси: Размислував да ја напуштам Барселона, но не можев поради моите деца

Лионел Меси призна дека бил во дилема дали да остане на „Камп Ноу“ или да го менува клубот пред неколку години. „Искрено, едно време размислував да ја напуштам Барселона....

пред 1 месец

ВИДЕО: ПСЖ се враќа во полна форма, летните засилувања имаа свој ден

ПСЖ го победе Анжер со 4:0 и со ова се зацврсти на лидерската позиција во Лига 1. Деветото коло се покажа како талично за летното засилување на „светците“. Сарабија во...

пред 1 месец

Барселона ќе го продаде Гризман за да го добие Нејмар

Француските медиуми тврдат дека раководството на Барселона планира следното лето повторно да се обиде да го врати Нејмар на „Камп Ноу“. Антоан Гризман ова лето дојде...