Tag: нексе
ВАРДАР ПРИМИ 36 ГОЛА ОД НЕКСЕ

Вардарци ги објавија причините за поразот од Нексе

пред 4 мес.
ИЗБРАНИЦИТЕ НА АЛУШОВСКИ СО НОВ ПОРАЗ

Вардар прими дури 36 гола: Нексе подобар од црвено- црните во Нашице

пред 4 мес.
црвено-црните го започнаа со победа пеколниот февруари

ВИДЕО: Вардар минимално го порази Нексе, блеснаа Чупиќ и Талески

пред 6 мес.
Дуелот од СЕХА лигата доаѓа во вистинско време

Вардар 1961 сака реванш против Нексе за поразот во Скопје

пред 6 мес.
Тренерот на црвено-црните посакува нова победа

Алушовски: Во СЕХА лигата Вардар секогаш е фаворит на домашен терен

пред 6 мес.
сеха предизвик за вардар против нексе во понеделник

Дибиров: Со Нексе ќе видиме до кај сме, наша работа е да ја играме нашата игра

пред 6 мес.
ПОЗНАТ ТЕРМИНОТ НА МЕЧОТ МЕЃУ ВАРДАР И НЕКСЕ

Поради елиминацијата на Хрватска, Вардар 1961 на стартот на февруари ќе игра против Нексе

пред 6 мес.
Крилото доби пофалба

Од СЕХА лигата со суперлатив за Дибиров : Кога Тимур е Тимур (ВИДЕО)

пред 11 мес.
Новото засилување на вардарци тврди

Патрик Валчак: Ќе ги анализираме грешките и ќе се обидеме да ги отстраниме

пред 11 мес.
Тренерот на Вардар 1961 по поразот од Нексе

Алушовски: Недопустливо е за некои играчи неодговорно да се однесуваат

пред 11 мес.
Формата на црвено-црните не е на посакуваното ниво

ВИДЕО: Вардар 1961 се измачи, изгуби од Нексе, но ќе игра на Ф4 во СЕХА

пред 11 мес.
Не очекува неизвесно второ полувреме

ВИДЕО: Вардар 1961 се мачи со Нексе, Борко Ристовски со четири одбрани од 17 удари

пред 11 мес.
НАТПРЕВАРОТ СЕ ИГРА БЕЗ ПУБЛИКА

Вардар по 5 месеци на терен, Нексе мора да падне, шампионот има обврска да игра на Ф4 во СЕХА

пред 11 мес.
ГОЛМАНОТ НА ВАРДАР ЗНАЕ КАКО ДО ПОБЕДА

Ристовски: Ако не промашуваме зицери ќе победиме, влегуваме внимателно против Нексе

пред 11 мес.
Реваншот в сабота во„Јане Сандански“

Хорват пред реваншот во Скопје, „Вардар е осмо светско чудо“

пред 11 мес.
Подготовките за Нексе се во тек

ВИДЕО: Црвено-црните ракометни „Спартанци“ од Јане Сандански

пред 11 мес.