Tag: немања матиќ
ГОЛЕМ БРОЈ ПРОМЕНИ ЌЕ ИМА ВО РИМ ЛЕТОВО

Ги прави плановите: Мурињо во Рим ги сака Матиќ, Де Хеа и ѕвездата на Њукасл

пред 2 мес.
Ќе беше интересно да се види како работите ќе се одвиваа

Четири ѕвезди на Јунајтед сакале бидат со навивачите за време на протестот – клубот им забранил

пред 3 мес.
Ќе биде интересно во соблекувалната на Јунајтед

ФОТО: Немања Матиќ со провокација до Бруно Фернандес и Роналдо по скандалот во Белград

пред 4 мес.
Србинот е првиот „полицаец“ на „Олд Трафорд“

Матиќ го пријавил Мегваер, капитенот на Јунајтед добил казна за прекрѓување на правилата

пред 5 мес.
Незадовлен од федерацијата

Матиќ во кавга со федерацијата, повеќе не игра за Србија

пред 11 мес.
Србинот останува на „Олд Трафорд“

ФОТО: Солскјер најави, Јунајтед потврди – Немања Матиќ потпиша договор до 2023 година

пред 1 година
Србинот се препороди во последно време

Манчестер Јунајтед му предложи нов договор на Немања Матиќ

пред 1 година
оцени дека титулата ќе заврши кај ливерпул

Матиќ: Ако не останам во Јунајтед, животот оди понатака

пред 1 година
Србинот задоволен

Манчестер Јунајтед се предомисли и сега не го пушта Немања Матиќ

пред 2 години
Милан во офанзива

Милан ќе купи еден од тројцата фудбалери на Јунајтед, ПСЖ и Торино

пред 2 години
Милан и Интер ја следат ситуацијата

Атлетико Мадрид не се откажува од идејата да го ангажира Матиќ  

пред 2 години
повторно преговараат за модриќ и матиќ

Милан преговара со половина играчи од Европа, никој не сака да дојде

пред 2 години
Србинот има повеќе опции

Се зголемуваа листата на заинтересирани за Немања Матиќ

пред 2 години
во зимскиот преоден рок

Милан планира да купи три играчи кои заедно имаат 92 години

пред 2 години
Потенцијална дестинација-Италија

Матиќ ќе го напушти Јунајтед во јануари, Солскјер бара негова замена

пред 2 години
Солскјер повторно ќе експериментира

Јунајтед без Де Геа и Погба во Белград, Матиќ и Шо заминале за Дубаи

пред 2 години