Tag: несреќа
трагичен крај за младиот моторциклист

Млад моторциклист (14) го загуби животот по страшна несреќа

пред 2 мес.
Славниот голфер брзо се рехабилитира

ФОТО: Прва фотографија на Тајгер Вудс по несреќата

пред 5 мес.
ИНЦИДЕНТ НА ТРЕНИНГОТ

ВИДЕО: Тешка несреќа во Мото ГП- говореше дека му е страв поради моторот

пред 5 мес.
неверојатна среќа

ФОТО: Го преживеал падот на авионот на Чапекоенсе, па повторно ја измами смртта

пред 7 мес.
Истрагата носи повеќе детали

Официјално: Пилотот е виновен за несреќата во која загина Коби Брајант

пред 7 мес.
по завршување на натпреварот против Рен

ФОТО: Трагедија на теренот на Лориент, рефлектори го усмртија домарот

пред 9 мес.
24 деца се во болница

ВИДЕО: Страшна несреќа во Гана, загинаа осум млади фудбалери

пред 12 мес.
инцидент на трка во македонија

Трагедија во Пробиштип, загина редар на ридско-брзинска трка (ФОТО)

пред 1 година
Инциденти во кралската класа и Мото 2

ВИДЕО: Две тешки несреќи на трките за Големата награда на Австрија

пред 1 година
Се помина со директен преност на ТВ

ВИДЕО: Страшна несреќа на велосипедист во Ломбардија, падна во провалија

пред 1 година
Холандскиот велосипедист е во кома

ВИДЕО: Страшна несреќа на трка во Полска, Јакобсен се бори за живот

пред 1 година
занарди удри во камион...

ФОТО: Италјанската Ф1 легенда се бори за живот

пред 1 година
ИТАЛИЈА ВО ТАГА

Трагедија во Италија: Двајца пливачи го загубија животот во авионска несреќа (ФОТО)

пред 1 година
полјакот доживеал сообраќајна несреќа

ФОТО: Екс голманот на Челси уништи Ламборџини вредно 200.000 фунти

пред 1 година
изгореници, скршени коски, фатални повреди...

Аутопсијата потврди: Брајант имал фатални повреди веднаш по падот на хеликоптерот

пред 1 година
одговор од адвокатите на одбраната...

ФОТО: Пилотот нема ни најмала вина за смртта на Коби Брајант

пред 1 година