Tag: нфл
СО СМРТНИ ПОСЛЕДИЦИ

ВИДЕО: На НФЛ играч му се закануваат 50 години затвор- ова се деталите од страшната трагедија

пред 3 недели
му се заканува максимална затворска казна

Ѕвездата на НФЛ со брзина над 250 км/ч, уби млада девојка на патот во Невада

пред 4 недели
подобро да не се реализира оваа негова идеја

Тренерот на Баерн со идеја за „модернизирање“ на фудбалот

пред 3 мес.
Светот во шок, две деца меѓу жртвите

ВИДЕО: Поранешен играч во НФЛ уби пет лица, па се самоуби

пред 8 мес.
ВО ТЕКОТ НА КАРИЕРАТА ЗАРАБОТИЛ 43 МИЛИОНИ ЕВРА, СЕГА ЌЕ МОРА ВО ЗАТВОР

Ќе помине 14 години во затвор: Поранешен НФЛ осуден за повеќе силувања, меѓу нив и на ученичка без свест

пред 9 мес.
причините за смртта непознати

Почина член на Куќата на славните

пред 12 мес.
ова го можат само американците

Најголем договор во историјата на спортот: Има само 24 години и доби договор од половина милијарда долари

пред 1 година
НОВ СКАНДАЛ ВО АМЕРИКА

ВИДЕО: Корона забава на НФЛ играчи со порно ѕвезди и многу алкохол

пред 2 години
Најдобриот на сите времиња со емотивна порака до навивачите

Легендарниот Том Брејди ги напушта „Петриотс“

пред 2 години
Има и незадовлони од настапот на Шакира и Џеј Ло

ФОТО: Џеј Ло и Шакира ја загрозија иднината на НФЛ, „падна“ тужба вредна 867 милијарди долари

пред 2 години
имаше богатство пред крајот но на крајот остана на нула

ФОТО: Се кладел за милион долари и изагубил, тој е најлошиот обложувач на светот

пред 2 години
квотербекот патрик махомс мвп

ВИДЕО: Канзас Сити со голем пресврт до титула во НФЛ по 50. години

пред 2 години
Квотербекот на Њу Јорк Џајантс стави крај на кариерата

Илај Менинг објави повлекување од НФЛ

пред 2 години
400.000 долари повеќе од минатата година

За пола минута вистинско богатство: Еве колку чини реклама за време на Супер Боул

пред 2 години
Брејди размуслува за продожување на кариерата

Најдобриот играч во историјата на НФЛ разгледува две опции

пред 2 години
СТАДИОНОТ ЌЕ БИДЕ СМЕСТЕН ВО ЛАС ВЕГАС

ВИДЕО: Оукленд Рајдерс добива нов стадион од 2. милијарди долари

пред 2 години