Tag: Нико Ковач
ХРВАТОТ ОД МОНАКО НЕ МОЖЕШЕ ДА ИЗДРЖИ

Нико Ковач се расплака на прашање за Златко Крањчар: Не ми е лесно, заедно минавме убави моменти (ВИДЕО)

пред 3 мес.
Ковач со кратка порака до играчите

ВИДЕО: Лудата прослава во соблекувалната на Монако по победата над ПСЖ

пред 6 мес.
Без симптоми

Корона вирус во француски Монако, заразен и Ковач

пред 9 мес.
Србинот е замена за Бен Једер

Нико Ковач го бара Лука Јовиќ во Монако, напаѓачот е во дилема

пред 10 мес.
Хрватот е уверен во успех

Ковач најавува дека Монако ќе игра офанзивен и допадлив фудбал

пред 10 мес.
КОВАЧ „СЛЕТА“ ВО МОНАКО

Монако го официјализираше Нико Ковач, најави нова победничка ера (ВИДЕО)

пред 10 мес.
Поранешниот тренер на Баерн Минхен пред промоција

Нико Ковач ќе го враќа Монако во трката за трофеи во Франција

пред 10 мес.
Хрват ќе ја средува Херта

Познат е наследникот на Клинсман во Херта

пред 1 година
тренерот на Баерн верува во себе

Флик: Се надевам дека се ќе биде во ред со успехот и резултатите

пред 1 година
ковач на раскрсница меѓу неапол и лондон

Елмас ќе добие нов тренер, Хрват кој го предводеше Баерн Минхен

пред 1 година
Баерн Минхен ја проширува потрагата

Чаби Алонсо и Маурисио Покетињо последни на листата потенцијални заменици на Ковач

пред 2 години
Последна шанса за Пелегрини

Нико Ковач добил понуда од Лондон непосредно по отказот во Минхен

пред 2 години
„Специјалниот прв кандидат за седнување на клупата на Баерн Минхен

Раководните луѓе на Баерн Минхен и Мурињо одржаа состанок

пред 2 години
поранешен асистен во германската национална репрезентација

Многу имиња за наследници на Ковач, но на следните два меча се знае кој ќе го води Баерн

пред 2 години
поразот од ајнтрахт му пресуди

БИЛД: Нико Ковач е разрешен, во среда Баерн Минхен ќе има нов тренер (ФОТО)

пред 2 години
Допрва ќе се анализира состојбата

Ковач не размислува за отказ по дебаклот кај Ајнтрахт

пред 2 години