Tag: никола јокиќ
ЈОКИЌ ОДМОРА ДОМА

ФОТО: Сомборци на оригинален начин му се поклонија на својот најславен сограѓанин

пред 1 месец
ужива во одморот

ВИДЕО: Јокиќ во Сомбор се релаксира со коњите

пред 1 месец
србинот игра фантастично

ВИДЕО: Јокиќ ја доби наградата МВП, ова е признание за цела екипа

пред 1 месец
ЗА ДЕНВЕР ИСПАДНА ТАМАН

Каков превид на Партизан: Не го довеле Јокиќ бидејќи не им се исплатело, бил дебел

пред 1 месец
НАГРАДА ЗА МВП НАГРАДАТА

Никола Јокиќ го чека најбогатиот договор во историјата на кошарката

пред 1 месец
НЕ ИМ БЕШЕ ИЧ ВАЖЕН

ВИДЕО: Сосем се променија работите- сега е МВП, а при драфтот во НБА му пуштија реклама за такоси

пред 1 месец
ОСТВАРУВАЊЕ НА СОНОТ

Јокиќ: Не ни мислев дека ќе играм во НБА, а камоли да бидам МВП

пред 1 месец
ИСТОРИСКИ МОМЕНТ

ВИДЕО: Погледнете го моментот кога Јокиќ слушна дека е МВП на НБА лигата

пред 2 мес.
Во НБА лигата

ВИДЕО: Никола Јокиќ е прогласен за МВП, неговата реакција е бесценета

пред 2 мес.
феникс поведе во полуфиналето на западната конференција

ВИДЕО: Јокиќ запрен, Денвер поразен, Феникс запиша убедлива победа

пред 2 мес.
во игра три имиња

ФОТО: НБА го скрати списокот за МВП титула, познати финалистите

пред 2 мес.
српскиот кошаркар на мета на новинарите

ВИДЕО: Новинар открива – Јокиќ е лош за рејтингот, со зборување за него не се привлекува публика

пред 3 мес.
Нов неочекуван пораз на Јута во НБА лигата

ВИДЕО: Неверојатно полувреме на Јокиќ, Денвер убедлив против Мемфис

пред 3 мес.
НОВ БРИЛИЈАНТЕН ПОТЕГ НА СРБИНОТ

ВИДЕО: Потег на кој секој му се воодушевува- брилијантна асистенција на Никола Јокиќ

пред 3 мес.
првата ѕвезда на Денвер игра неверојатно

ВИДЕО: Јокиќ ита кон МВП на сезоната, шок пораз на Милвоки од Шарлот

пред 4 мес.
Фантастична атмосфера во Денвер по синоќешниот триумф

ВИДЕО: Тотален ХИТ, Јокиќ ја плаќа казната на тренерот, Мелоун „удри“ по судиите, па го „намести“ Јокиќ

пред 4 мес.