Ознака: ним
Металург добар, ама пак поразен

Металург поразен и против Кретеј

пред 2 мес.
„Металурзите“ во петок патуваат за Франција

Металург утре ги започнува зимските подготовки

пред 2 мес.
Металург на турнир во Франција

Металург на зимски подготовки во Франција

пред 2 мес.
втор гол за репрезентативецот

ВИДЕО: Стојановски постигна гол но Ним е елиминиран во Купот

пред 2 мес.
Официјални состави за дуелот Бордо-Ним

ФОТО: Џулевиќ му го „фати“ местото на Влатко Стојановски

пред 3 мес.
Во натпреварот од 15 коло од Лига 1

ФОТО: Време беше, Влатко Стојановски стартер за Ним против Мец

пред 3 мес.
Доволен беше еден гол

ВИДЕО: Анжер го победи Ним, Стојановски одигра 20 минути

пред 3 мес.
Дебитираше со гол, скромното момче одушевува

ФОТО/ВИДЕО: Македонија има причина за радост, Влатко Стојановски допрва ќе блеска во националниот дрес

пред 3 мес.
го одигра целиот натпревар

Стојановски стрелец за Ним за убедлива победа во Купот на Франција(ФОТО)

пред 4 мес.
Македонецот е меѓу повиканите за куп натпреварот

Влатко Стојановски во конкуренција за настап против Ленс

пред 4 мес.
засега само два настапи за репрезентативецот

Стојановски не доби шанса, Ним одигра нерешено на гости кај Лил

пред 5 мес.
репрезентативецот ќе чека шанса од клупата

ФОТО: Стојановски повторно резерва кај Ним во Лига 1

пред 5 мес.
прв бод за ним во лига 1

ВИДЕО: Ним остана непоразен кај Монако, Стојановски без минутажа

пред 6 мес.
НА НАТПРЕВАРОТ СО МОНАКО

ФОТО: Влатко Стојановски не е во почетниот состав кај Ним

пред 6 мес.
Тензично на дебито на Македонецот во Лига 1

ВИДЕО: Стојановски дебитираше за Ним во натпревар со три црвени картони!

пред 7 мес.
Тотална доминација на фаворитот

ВИДЕО: ПСЖ рутински против Ним, Стојановски не доби шанса

пред 7 мес.