Tag: њукасл јунајтед
ГОЛМАН, ИГРАЧ ОД СРЕДИНА И НАПАЃАЧ

Хау почна да го прави списокот на засилувања: Сака тројца фудбалери на Манчестер Јунајтед во својот тим

пред 2 мес.
ЌЕ ЗАВРШИ ЛИ КАЈ НОВИТЕ БОГАТАШИ

Барселона сака да се ослободи од Бразилецот: Го нудат Кутињо на Њукасл

пред 3 мес.
ПРЕМИЕРЛИГАШОТ СЕ УШТЕ БАРА ТРЕНЕР

Унаи Емери за шпекулациите кои го врзуваат со Њукасл: Не знам ништо

пред 3 мес.
СО СЕБЕ НОСИ И ТРЕНЕР

Доаѓа спортскиот директор на Ајакс: Њукасл го пронајде човекот на кој ќе му дадат милиони да го склопи новиот тим

пред 3 мес.
ЗАРАБОТИ УБАВА СУМА

Стив Брус се огласи по отказот во Њукасл: Ми зборуваа дека сум глуп и дебел

пред 3 мес.
НОВО ИМЕ

Пауло Фонсека кандидат за клупата на Њукасл

пред 3 мес.
ПОЧНУВА НОВАТА ЕРА

ОФИЦИЈАЛНО: Стив Брус повеќе не е тренер на Њукасл, доаѓа нов тренер со меѓународна репутација

пред 3 мес.
ЕДЕН КЛУБ И РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Не го интересираат милионите: Зинедин Зидан не сака на клупата на Њукасл, има други планови

пред 3 мес.
ЌЕ МОРА ДА БАРААТ ДРУГО РЕШЕНИЕ

Ванда Нара стави блок: Њукасл го сака Икарди, тој поради сопругата ги одбива

пред 3 мес.
НЕ Е ВООДУШЕВЕН

Клоп проговори за Њукасл: Тие ќе станат супер сила, ова трет клуб зад кој стои држава

пред 3 мес.
ФРАНЦУЗИНОТ КАЈ БОГАТИТЕ ГАЗДИ

Бомба од Англија: Зинедин Зидан нов тренер на Њукасл

пред 3 мес.
ЗАИНТЕРЕСИРАНИ ОД ЊУКАСЛ

Не можат да најдат заеднички јазик: Еден од најважните играчи на Барселона си заминува како слободен агент?!

пред 3 мес.
ПАРИТЕ ВЕЌЕ НЕ ИМ СЕ НИКАКОВ ПРОБЛЕМ

На шопинг во Франција и Шпанија: Њукасл носи неколку големи ѕвезди уште зимава

пред 3 мес.
КЛУБОТ Е ВО ТЕШКА СИТУАЦИЈА

Досегашниот сопственик на Њукасл останува во фудбалот: Сака да го купи Дерби Каунти

пред 3 мес.
СТАРТУВА РЕВОЛУЦИЈАТА

Повлечен првиот потег во новиот Њукасл: Стив Брус е поранешен, неколку имиња кандидати за нов тренер

пред 3 мес.
ГОЛЕМ БРОЈ ИМИЊА СЕ ПОВРЗУВААТ СО ЊУКАСЛ

Ново име се поврзува со Њукасл Јунајтед: Новите сопственици ја посакуваат ѕвездата на Манчестер Јунајтед

пред 3 мес.