Tag: њукасл
ЧЕЛЗИ И ЛИВЕРПУЛ ИМААТ ШАНСИ ДА ГО ПОМИНАТ ВЕСТ ХЕМ

ВИДЕО: Вест Хем доживеа неочекуван шок во борбата на Лигата на шампионите, поразени со Њукасл

пред 5 дена
Португалецот почна да се „губи“ во изјавите

Мурињо: Ист тренер различни играчи, повторно ни се случи дежа ву

пред 2 недели
СТИВ БРУС ВЕЛИ ПОВРЕДАТА Е ЗАГРИЖУВАЧКА

ВИДЕО: Натпреварот беше во прекин- фудбалерот на Њукасл заработи тешка повреда

пред 1 месец
БРАЈТОН ПЛИВА КОН ПОМИРНИ ВОДИ

ВИДЕО: На Њукасл продолжува да му гори под нозе, дебакл во Брајтон, опстанокот сериозно доведен во прашање

пред 1 месец
Нерешено на „Сент Џејмс Парк“

ВИДЕО: Рубен Невес го спаси Вулвс од пораз кај Њукасл со ефектен гол со глава

пред 2 мес.
НОРВЕЖАНЕЦОТ НЕ БЕШЕ НАЈСРЕЌЕН И ПОКРАЈ ТРИУМФОТ НАД ЊУКАСЛ

Солскјер: Мораме да го подигнеме темпото на игра, да победуваме натпревари без примен гол

пред 2 мес.
Фернандес одново со гол и асистенција најдобар во тимот на Солскјер

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед им се врати на победите во Премиер лигата, Њукасл немоќен на „Олд Трафорд“

пред 2 мес.
Интересни два гола на „Олд Трафорд“

ВИДЕО: Рашфорд го излуди Крафт, но Максимин го испрати Де Геа во мрежата …

пред 2 мес.
КАБАЈ КАЖА ЗБОГУМ

Одличниот француски фудбалер стави крај на кариерата: Заминувам после 17 години страствена љубов кон фудбалот (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Домаќинот на „Сент Џејмс Парк“ играше со фудбалер во второто полувреме

ВИДЕО: Вилнок дебитираше со гол за Њукасл во шоуто на Алмирон против Саутемптон

пред 2 мес.
вилсон со два гола во вториот дел го реши евертон

ВИДЕО: Њукасл ги стопи „карамелите“, Вилсон постигна два гола против Евертон

пред 3 мес.
не можат да погодат гол и кога се загреваат

ВИДЕО: Цела Англија им се смее, вака се загрева клубот кој има пет порази во низа

пред 3 мес.
Два гола за три бода во Премиер лигата

ВИДЕО: Продолжи кризата во Њукасл, Астон Вила победнички на „Вила Парк“

пред 3 мес.
супер серијата на „топџиите“ продолжува

ВИДЕО: Обамејанг со два гола го сруши Њукасл, убедлив триумф на „топџиите“ со три гола разлика

пред 3 мес.
Интересен натпревар на „Бамал Лејн“

ВИДЕО: Прва победа оваа сезона за Шефилд Јунајтед, продолжи кризата во Њукасл

пред 3 мес.
Уште една пресметка со продолженија во ФА Купот

ВИДЕО: Арсенал се изнаигра против  Њукасл за пласман во 1/16 финалето

пред 3 мес.