Ознака: нокаут
на 53 години може да победува лесно и без проблем

Тајсон со шест недели на тренинг ќе го нокаутира Вајлдер за една минута

пред 3 мес.
кога спортот е на пауза време за малку историја

ВИДЕО: Ова се 20. најдобри нокаути, над 11 милиони го погледнале видеото

пред 3 мес.
јас го удирав а тој се враќаше, повторно и повторно...

Тајсон откри кој му бил најнезгоден противник во рингот (ВИДЕО)

пред 3 мес.
Што ли на ова ќе каже Тајсон Фјури?

Вајлдер кажа бизарна причина за својот пораз од Фјури

пред 4 мес.
ФАНОВИТЕ СО НЕТРПЕНИЕ ОЧЕКУВААТ НОВА БИТКА

Според договорот, Вајлдер има право да побара реванш во следните 30 дена

пред 5 мес.
Епска битка на титаните

Фотогалерија од борбата меѓу Вајлдер и Фјури

пред 5 мес.
Вајлдер го призна поразот

Дионтеј Вајлдер: Не знам зошто мојот агол го фрли пешкирот

пред 5 мес.
„Вампирот“ Фјури

Бизарно: Фјури го излижа крвавиот врат на Вајлдер? (ВИДЕО)

пред 5 мес.
стана хит на социјалните мрежи

ВИДЕО: Брутален удар, судијата реагираше неверојатно по нокаутот врз Нејмар

пред 5 мес.
спектакуларно кроше на Розенструк

ФОТО/ВИДЕО: Легендарниот Оверим нокаутиран на само четири секунди пред крајот на борбата

пред 7 мес.
Несекојдневна сцена од ММА борбите

ВИДЕО: Истовремен нокаут, судијата збунет

пред 7 мес.
двоен нокаут

ВИДЕО: Ваков нокаут не сте виделе, двајцата борци завршија на под

пред 7 мес.
Поради ова некои луѓе ММА не го сметаат за спорт

ВИДЕО: Неверојатни сцени на УФЦ настанот кој се одржа во Мексико

пред 10 мес.