Tag: нов тренер
ПО НЕУСПЕХОТ ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОПА ЛИГАТА

Конте заминува од Интер, немаат заеднички идеи, познат е неговиот наследник (ФОТО)

пред 3 мес.
денеска барселона добива нов тренер

ВИДЕО: Сетиен е минато во Барселона, Роналд Куман седнува на клупата на Каталонците

пред 4 мес.
холанѓанец ја превзема барселона

ВИДЕО: Наследникот на Сетиен е во Барселона, снимен на аердром, утре ќе биде официјализран

пред 4 мес.
Соработката е потврдена

Официјално: Том Тибодо ќе го предвони Њујорк Никс

пред 4 мес.
французинот е привремено решение

Познат е наследникот на Сетиен на клупата од Барселона

пред 4 мес.
кам бек на чилеанецот во шпанскиот фудбал

ФОТО: Мануел Пелегрини е претставен како нов тренер на Бетис

пред 5 мес.
РАКОВОДСТВОТО НЕ Е ЗАДОВОЛНО ОД КОНТЕ, НАВИВАЧИТЕ БЕСНИ

Интер ќе му се заблагодари на Конте, и повторно ќе ангажира поранешен тренер на Јувентус

пред 5 мес.
чилеанецот се враќа во шпанскиот фудбал

ФОТО: Пелегрини од следната сезона седнува на клупата од Бетис

пред 5 мес.
вардар веднаш најде замена за радуловиќ

ФОТО: Александар Јованчев седнува на клупата од Вардар

пред 5 мес.
„Се сметам како дел од оваа куќа и историја“

Саша Обрадовиќ се врати, претставен како нов тренер на Црвена Звезда

пред 6 мес.
изненадувачка одлука...

Обрван испадна, Игор Вори ќе биде тренер на ППД Загреб

пред 6 мес.
„модрите“ го најдоа наследникот на Бјелица

ВИДЕО: Игор Јовичевиќ е новиот тренер на Динамо Загреб и Адеми

пред 7 мес.
Тимот од Берлин ќе го води Лабадија

Херта конечно најде замена за Јирген Клинсман

пред 8 мес.
На местотото на Беќири

ФОТО: Захариевски седнува на клупата на Струга Трим Љум

пред 9 мес.
Официјална промоција на новиот тренер

Џенаро Гатузо: Ова беше лесна одлука, Наполи е еден од водечките клубови во Италија

пред 12 мес.
старо-нов ангажман за 67 годишниот тренер

ОФИЦИЈАЛНО: Шакота промовиран како нов тренер на Црвена Звезда

пред 1 година