Tag: нова сезона
Ќе има ли Ред Бул шампинска моќ во новата сезона?

Серхио Перес: Сега го возев новиот болид, направен исчекор по однос на темпото и брзината

пред 2 мес.
познати натпреварите за првиот ден

Подготовките завршија, почнува новата НБА сезона – во дербито играат ЛА Клиперс и ЛА Лејкерс

пред 4 мес.
Хамилтон ќе ја брани титулата на 23 трки

ФИА потврди: Новата сезона во Формула 1 ќе биде најдолга во историјата

пред 4 мес.
Американците преземаат сериозни мерки

Протокол за заштита од Ковид-19 на 158 страници за новата сезона во НБА

пред 5 мес.
ќе се изнагледаме формула 1

Ф1: Прелиминарниот календар со рекордни 23 трки за новата сезона

пред 5 мес.
сезоната започнува со вечното дерби

Започнува кошаркарското првенство со дерби, Работнички го пречекува МЗТ Скопје во „Градски Парк“

пред 6 мес.
Апел со желба за промени

Здружението на кошаркарски тренери: Да почнат да ги спроведуваат протоколите кои важат за сите екипни спортови во цела Европа

пред 6 мес.
Во новата сезона ќе има и два тима од Израел

БИБЛ лигата го потврди учеството на Куманово и ТФТ – има и промена во системот на натпреварување

пред 7 мес.
крајот на 2020 ќе го означи почетокот на новата сезона

НБА одреди кога ќе започне новата сезона

пред 7 мес.
ПО НЕУСПЕХОТ ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОПА ЛИГАТА

Конте заминува од Интер, немаат заеднички идеи, познат е неговиот наследник (ФОТО)

пред 8 мес.
продажбата ќе покаже дали се задоволни навивачите

ФОТО: Ливерпул го претстави гостинскиот дрес, навивачите реагираа на социјалните мрежи

пред 8 мес.
Натпреварите ќе се играат без публика

Извлечени двојките за првото коло од ВМФЛ, новата сезона почнува на 22 август

пред 8 мес.
Имињата се уникатни и неочекувани

ФОТО: Новите топки на Пума со кои ќе се игра во Ла Лига во новата сезона

пред 9 мес.
Викендов започнува новата сезона

ПМФЛ: Вардар – Борец на МРТ како и дербито на Чаир, останатото на ТВ-ФФМ

пред 9 мес.
Нема многу да чекаме за калчо фудбалот

Официјално е потврден стартот на новата сезона во Серија А

пред 9 мес.
КУМАНОВЧАНИ СЕ РЕШИЈА ДА НАСТАПАТ ВО РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА

КК Куманово аплицираше за настап во регионалната лига БИБЛ (ФОТО)

пред 9 мес.