Tag: Новак Ѓоковиќ
Србинот со недостижна предност пред сите

Најнова АТП листа: Ѓоковиќ убедливо прв , финалистот во Монте Карло седми тенисер во светот

пред 8 часа
ГО ОТКРИ РЕЦЕПТОТ

Еванс пресреќен по големата победа над Ѓоковиќ: За ова ќе им раскажувам на внуците

пред 4 дена
НИШТО НЕ ФУНКЦИОНИРАШЕ

Ѓоковиќ по шокантниот пораз: Просто едно очајно издание, не можам ниту една позитивна работа да извлечам

пред 4 дена
Шок за првиот светски рекет

ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ го претрпе првиот пораз во 2021 година, елиминиран е во Монте Карло

пред 4 дена
ИМ ПОСАКА БЛАГОСЛОВ И СРЕЌА

ФОТО: Новак Ѓоковиќ со порака до муслиманите кои денеска започнаа со постот по повод Рамазан Бајрам

пред 6 дена
Пред настапот во Монте Карло

Ѓоковиќ: Ако терените не се совршено подготвени, тогаш ќе мора да се помачите

пред 1 нед.
Одиграа 53 меѓусебни дуели

Надал се плаши од Ѓоковиќ! На Надал не му е добро, ова го може само првиот на светот

пред 1 нед.
Главните тениски ѕвезди, на АТП турнирот во Монте Карло, ќе имаат различни привилегии

Еден во хотелски карантин, другиот не мора! Ѓоковиќ и Надал со различен третман во Монте Карло

пред 2 недели
Медведев ја намали разликата

ФОТО: Ѓоковиќ ја започна 315 недела на врвот на АТП рангирањето

пред 2 недели
ШВАЈЦАРЕЦОТ БИЛ ГОЛЕМ ШАМПИОН, НО НЕ И ГОЛЕМ ЧОВЕК

Татко му на Новак Ѓоковиќ: Федерер пред 15 години го напаѓаше Новак, знаеше дека е подобар од него

пред 2 недели
ВО МОМЕНТОТ МУ Е „СПАРИНг ПАРТНЕР“

ВИДЕО: Ѓоковиќ откри кој е негов наследник и „тајно оружје“ , тренираше со него пред турнирот во Монте Карло

пред 3 недели
ВЕЛИ СРПСКИ МЕНАЏЕРИ СМИСЛИЛЕ ПЕКОЛЕН ПЛАН

Српска манекенка: Ми нудеа 50-60 илјади евра да го одведам Ѓоковиќ во кревет и да му го уништам бракот

пред 4 недели
Очекуван потег на србинот

Новак Ѓоковиќ го откажа учеството на Мастерсот во Мајами

пред 4 недели
не можат да се помират со успехот на србинот

ФОТО: „Л’Екип“ повторно го испровоцира Ѓоковиќ, навивачите не те сакаат

пред 1 месец
како едвај да чекаа да најдат причина за критика

ВИДЕО: Ѓоковиќ пееше патриотски песни пред стотици фанови, нов ковид проблем за Србинот?

пред 1 месец
има нов приоритет

ВИДЕО: Ѓоковиќ објави што е следно откако собори рекорд на Федерер

пред 1 месец