Tag: обамејанг
Арсенал ќе може да смета на првата ѕвезда

Обамејанг се враќа пред крајот на сезоната, Артета ќе може да смета на првата ѕвезда

пред 4 недели
Пред него се само Де Геа и Обамејанг

Манчестер Сити го направи Де Бруин трет најдобро платен играч во Премиер лигата

пред 1 месец
По двата гола против Бенфика

Обамејанг: Сите се среќни вечерва, тимот покажа карактер и заслужено победивме

пред 3 мес.
„топџиите“ со пресврт до голема победа над Бенфика

ВИДЕО: Обамејанг со гол во 87 минута му донесе осминафинале на Арсенал, Молде го елиминираше Хофенхајм

пред 3 мес.
Тимот треба да постигне три а да неприми гол до крајот

ВИДЕО: Наполи добро тргна а потоа одбраната заспа за Монторо да постигне вреден гол за Гранада

пред 3 мес.
не му се веруваше каква шанса не искористи

ВИДЕО: Обамајенг се посрамоти како никогаш досега, промаши од идеална позиција

пред 4 мес.
Уште една пресметка со продолженија во ФА Купот

ВИДЕО: Арсенал се изнаигра против  Њукасл за пласман во 1/16 финалето

пред 4 мес.
Официјални состави за лондонското дерби

ФОТО: Артета не сакаше да ризикува со Обамејанг, Лампарт му даде предност на Абрахам

пред 5 мес.
Лошо е што и Парти најверојатно нема игра

Артета не може глава да крене, Обамејанг неизвесен за дербито со Челси

пред 5 мес.
Напаѓачот на Арсенал реагираше бесно

Обамејанг приморан да преспие на под на аеродром во Гамбија

пред 6 мес.
„Топчиите“ се спасија во финишот

ЛЕ: Арсенал во пресврт во финишот спаси брука против Рапид (ВИДЕО)

пред 7 мес.
Артета најавува добри вести

Обамејанг: Во моментов сум многу среќен и возбуден што сум дел од овој фудбалски клуб

пред 9 мес.
Артета морал да одлучи и пресече

Обамејанг останува во Арсенал, но Лаказет е на продажба и пред трансфер во Шпанија

пред 9 мес.
Одлични вести за навивачите на Арсенал

Обамејанг се согласил на нов договор со „Топџиите“, Артета може мирно да спие

пред 10 мес.
По победата над Челси

ВИДЕО: Арсенал ја слави 14 рекордна титула во ФА Купот , Артета и Обамејнаг се во фокусот

пред 10 мес.
Драматично беше на „Вембли“

ВИДЕО: Обамејанг со два гола ја докажа класата против Челси, Арсенал го освои ФА Купот

пред 10 мес.