Tag: одложување
Неизвесен терминот за полуфиналето во ФА Купот

Погребот на принцот Филип, причина за презакажување на премиерлигашките дуели

пред 1 нед.
Владата ја разгледува оваа можност поради Ковид-19

Ролан Гарос се одложува за неколку дена?

пред 2 недели
Поради Ковид-19

КФСМ: Младинските лиги одложени до 20 април

пред 2 недели
Временските неприлики си го направија своето

ВМФЛ: Снегот одложи четири натпревари, Саса славеше кај Осогово

пред 1 месец
Во светскиот куп

Спустот во Залбах откажан поради магла

пред 2 мес.
Поместување за една недела

Поради снегот одложена е денешната понуда од 19 коло од ПМФЛ

пред 2 мес.
ФРАНЦУСКИ ПРОБЛЕМИ ЗА МАКЕДОНСКИОТ РАКОМЕТ

Одложен натпреварот и на Металург- нема да се игра против Тулуз

пред 2 мес.
Екипата од Бирмингем наиде на разбирање

Официјално: Дуелот на Астон Вила и Тотенхем закажан за в среда е одложен поради Ковид-19

пред 3 мес.
Поради опасноста од Ковид-19

Јапонците се изјаснија: Можно е ново одложување на Олимписките игри во Токио

пред 3 мес.
Лоши вести од островото

Ново одложување на меч во Премиер лигата поради Ковид-19

пред 4 мес.
Повторно проблеми во домашното првенство

Ковид-19 во редовите на КК Куманово, одложен е дуелот против МЗТ Скопје Аеродром

пред 4 мес.
Црвено-црните со барање до ЕХФ

Поради Ковид-19, ново одложување на дуелот на Вардар 1961 и ПИК Сегед  

пред 4 мес.
Нема крај за проблемите на црвено-црните

ОФИЦИЈАЛНО: Уште еден натпревар на Вардар 1961 во ЛШ одложен поради Ковид-19

пред 5 мес.
Сега не е проблем Ковид-19

КФСМ одлучи, домашното кошаркарско првенство повторно е во пауза

пред 5 мес.
задолжителните тестови го парализираа спортот

РФМ ги стави натпреварувањата во мирување, протоколот на Владата го стопира и ракометот

пред 6 мес.
Холандскиот клуб има повеќемина со симптоми

Наполи нема среќа со Ковид-19, тестовите негативни а дуелот со АЗ Алкмар пред одложување?

пред 6 мес.