Tag: одлука
уефа со одлука во среда

Кој ќе биде домаќин на финалето на Лигата на Шампионите? Одлуката паѓа во среда!

пред 1 нед.
Турција на списокот на земји со висок ризик за граѓаните на Велика Британија

УЕФА размислува да го пресели финалето на Лигата на шампионите во Велика Британија

пред 2 недели
фудбалот најголем амбасадор на македонија

Владата со координативно тело ќе и помага на македонската фудбалска репрезентација на ЕУРО

пред 2 недели
ковид-19 голем страв за корејците

Се исплашиле: Северна Кореја се откажа од мундијалот во Катар

пред 2 недели
Во иднина, на островјаните ќе им биде забрането да „експериментираат“.

Премиер лигата им забрани на клубовите да се приклучат на проекти од типот на Суперлигата

пред 2 недели
тенискиот гренд-слем најави мечеви со навивачи

Роланд Гарос оваа година со публика

пред 2 недели
нова вар фарса во англија

ВИДЕО: Безсмисленост на ВАР технологијата: Ло селсо згазнат по глава , ВАР вели дека не е за картон!

пред 2 недели
протестите го одложија дербито

Официјално: Манчестер-Ливерпул дефинитивно нема да се игра денес

пред 2 недели
уефа со соопштение

УЕФА: Финалето од ЛШ ќе се игра во Истанбул и покрај карантинот

пред 3 недели
УЕФА официјално потврди

УЕФА : Не може да биде без публика – познат и новиот домаќин на Европското првенство!

пред 4 недели
Уште едно ЕП за македонските одбојкари

ОФМ ќе биде коорганизатор на машкото сениорско Европско првенство во 2023

пред 4 недели
Финалето сепак пред празни трибини

Ништо од навивачите: Финалето од германскиот куп пред празни трибини

пред 4 недели
Се огласи првиот човек на УЕФА

Чеферин: Манчестер Сити одигра интелегентно, храброст е да се признае грешката

пред 4 недели
Манчестер Сити ја официјализираше својата одлука

Официјално: Манчестер Сити е првиот клуб кој го обелодени повлекувањето од Суперлигата

пред 4 недели
Навивачите ја прославуваат одлуката на клубот

ВИДЕО: Лудница во Лондон ,Челзи е првиот тим кој се повлекува од Суперлигата

пред 4 недели
Олимпискиот комитет со соопштение

ЛОИ: Одлуката дали ќе има навивачи ќе ја донесеме во јуни

пред 4 недели