Tag: одлуки
Кои се одлуките на 13. состанок на Фиба Европа?

Бордот на ФИБА Европа донесе клучни одлуки: Усвоена употребата на алтернативен формат на младинските ЕП

пред 2 мес.
првиот човек на удинезе имаше замерки за судењето

Директорот на Удинезе го обвини Јувентус за влијание врз судењето!

пред 3 мес.
Во Барселона никако да се смират работите

Пике до Меси: Издржи, ова е само една година, потоа ќе дојдат нови луѓе

пред 9 мес.
Реакција од КФСМ

Антиќ: Клубовите решенијата поврзани со почетокот на натпреварувањето ќе ги добијат в четврток

пред 9 мес.
одлуки на управниот одбор

Македонија и Косово без публика, парите за купените билети ќе бидат вратени

пред 10 мес.
Одлуки на Управниот одбор

РФМ ќе им помогне на клубовите: Котизацијата е укината, тестовите за Ковид-19 ќе ги плати федерацијата

пред 11 мес.
Потврда на одлуката на УО

КФСМ: Следната сезона од Првата лига ќе испаднат четири екипи, нема шампион ни во женска конкуренција

пред 1 година
вардар без титула, патниците во европа по завршувањето на процесот на лиценцирање

Вонредна седница на УО на ФФМ: Прекин на ПМФЛ, шампион нема да се прогласи

пред 1 година
Клубовите ќе треба да се изјаснат

Прволигашите пред одлука, ФФМ презентираше три сценарија за доигрување на сезоната во домашното првенство и Куп

пред 1 година
Дел од заклучоците на денешниот состанок во ФФМ

Одлука за сезоната во ПМФЛ во понеделник, обезбедени 400 тестови за Ковид-19 за фудбалерите и фудбалските работници

пред 1 година
Изготвен е здравствен протокол

ФФМ закажа нов состанок со фудбалски клубови, утре ќе се решава за евентуалното доигрување на сезоната во ПМФЛ

пред 1 година
Второлигашот објаснува пред најавениот состанок

ФК Беласица: Имаме амбиции за влез во ПМФЛ, ќе ги почитуваме одлуките на ФФМ

пред 1 година
„Секој мора да загуби нешто, после оваа пауза“

Малаго: Време е да се донесат битни одлуки во фудбалот

пред 1 година
Сезоната не смее да биде поништена

Евролигата ќе се доигра, форматот ќе се заадржи, но кога и како никој не знае

пред 1 година
профитот во втор план, навивачите во прв

Чеферин: Фудбалот не може да се замисли без навивачи, затоа го одложивме ЕУРО 2020 на една година

пред 1 година
Ново шоу на поранешниот тренер на РК Вардар

Вујовиќ: После 40 години минати во ракометот, очигледно јас се уште не ги знам правилата

пред 1 година