Tag: официјално
Дефанзивецот е промовиран

ФОТО: Аке и официјално е второто засилување на Манчестер Сити ова лето

пред 1 година
Познато од кога ливерпул ќе започне со одбраната на круната

Ковид-19 причина за поместувањето на стартот и крајот на новата сезона во Премиер лигата

пред 1 година
Официјално...

ФОТО: Вардар го потврди Валчак, познат е бројот на дрес кој ќе го носи полскиот „џин“

пред 1 година
талески се сложи на 1 година договор, георгивски на две

ФОТО: Вардар ги официјализираше трансферите на Талески и Георгиевски

пред 1 година
мароканецот е нов фудбалер на интер

ОФИЦИЈАЛНО: Хакими и дефинитивно стана „нероаѕур“

пред 1 година
бил на трибините на фудбалското мега дерби

Србија во паника – кошаркарот на Партизан, Никола Јанковиќ има Ковид-19

пред 1 година
Последица од пандемијата со Ковид-19

Официјално: Откажани трките во Ф1 во Јапонија, Сингапур и Азербејџан

пред 1 година
Желбата на ванда се оствари

Официјално: Икарди е играч на ПСЖ, Интер се согласи на продажба

пред 1 година
Конечно се враќа фудбалот на апенините

ОФИЦИЈАЛНО: Копа Италија продолжува на 13.јуни, Серија А се враќа седум дена подоцна

пред 1 година
постигнат е консензус да се заврши сезоната....

Познат е датумот кога продолжува Турскиот шампионат

пред 1 година
белгија по стапките на холандија и франција

ОФИЦИЈАЛНО: Крај на фудбалот во Белгија, Клуб Бриж со нова титула

пред 1 година
Црвено-црните прво ќе играат дома

Познати термините за двомечот на РК Вардар со Пик Сегед во ЛШ

пред 2 години
„Карамелите“ се во потрага по нов менаџер

Официјално: Марко Силва доби отказ во Евертон по дебаклот од Ливерпул

пред 2 години
Братско дуо во Репсол Хонда

ФОТО: Алекс Маркез ќе го замени пензионираниот Хорхе Лоренцо

пред 2 години
заврши приказната во тетово за бразиелцот

Официјално: Филипе и Шкендија ја прекинаа соработката

пред 2 години
Промени во РФМ

Официјално: Чакарески не е повеќе спортски директор на репрезентацијата на Македонија

пред 2 години