Tag: Олд Трафорд
Норвежанецот е очаен и збунет

Солскјер барал помош од шестмината влијателни, исходот ќе го видиме против Вотфорд

пред 2 мес.
Ќе се спаси ли Норвежанецот?

Роналдо му направи контра услуга на Зидан, Солскјер на нов испит

пред 3 мес.
Агентот Бруно Фернандеш

ФОТО: „Гори“ во Јунајтед, соиграчите му посакаа добредојде на Роналдо

пред 5 мес.
ПРЕЖИВЕА УШТЕ ЕДНА СЕЗОНА БЕЗ ТРОФЕЈ

Реконструкција на Олд Трафорд: Солскјер предал листа вредна 300 милиони евра, сега чека одговор од управата

пред 8 мес.
Ќе беше интересно да се види како работите ќе се одвиваа

Четири ѕвезди на Јунајтед сакале бидат со навивачите за време на протестот – клубот им забранил

пред 9 мес.
Англичанецот со охрабрување кон соиграчите во Јунајтед

Лук Шо: Пред нас се три важни натпревари, особено тој со Рома

пред 9 мес.
СЕ ПОТСЕТИ НА ДЕНОВИТЕ НА ОЛД ТРАФОРД

Руд Ван Нистелрој: Рој Кин ме малтретираше, секогаш ве задеваше поради траката за коса

пред 10 мес.
Србинот е првиот „полицаец“ на „Олд Трафорд“

Матиќ го пријавил Мегваер, капитенот на Јунајтед добил казна за прекрѓување на правилата

пред 11 мес.
Италијанскиот тренер беше воодушевен

Карло Анчелоти: Каков натпревар, овој бод е како победа за нас

пред 12 мес.
Фергусон понудил, италијанецот одбил работа на „Олд Трафорд“

Анчелоти објасни зошто го одбил Манчестер Јунајтед во 2013 година

пред 1 година
Норвежанецот одбива да прифати трка за титулата

Солскјер: По две години тука како тренер, сега навистина уживав

пред 1 година
сајбер напад

Манчестер Јунајтед нападнат од хакери – целта била заштитени информации од доверлив карактер

пред 1 година
Едноставно-перфектно

ВИДЕО: Челси ги издвои најдобрите одбрани на Менди против Јунајтед

пред 1 година
ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ ЗА ДЕРБИТО НА „ОЛД ТРАФРОД“

ФОТО: Кавани на клупата на Јунајтед, Челси тргнува со Вернер, Хаверц и Пулишиќ

пред 1 година
Катастрофален дизајн, навивачите во шок

ФОТО: Новиот дрес на Јунајтед не успеа да го „испере“ ни Дејвид Бекам

пред 1 година
Преговорите продолжуваат

Рома со нова понуда до Јунајтед за Крис Смолинг

пред 1 година