Tag: оле гунар солскјер
Норвежанецот по победата над Брајтон

Солскјер: Моравме да се бориме до самиот крај на најтешкиот начин

пред 2 недели
ПРАШАЊЕ Е ДАЛИ ШПАНЕЦОТ ЌЕ САКА ДА ЗАМИНЕ СО ОГЛЕД НА ПЛАТАТА

Крај на една во Манчестер Јунајтед: Де Геа повеќе не е во плановите на Солскјер, прв голман на клубот ќе биде Дин Хендерсон

пред 2 недели
ТРЕНЕРОТ НА МИЛАН ЈА ПРИЗНА ГРЕШКАТА

Пиоли се извини за однесувањето и навредите: Не му се обратив на Солскјер

пред 1 месец
НАТПРЕВАРОТ ВО МИЛАНО ИМАШЕ И ТРЕТО ПОЛУВРЕМЕ

ВИДЕО: Солскјер го пофали тимот Милан, Пиоли му возврати со навреди кон неговата сестра

пред 1 месец
СМЕТА ДЕКА НЕГОВИОТ ТИМ Е МНОГУ ПОДОБАР ОД ЛАНИ

Солскјер пред мечот со Милан: Трофеите некогаш го кријат напредокот на клубот

пред 1 месец
САМО ТРИ ИГРАЧИ НА СПИСОКОТ

ФОТО: Мирор открива како ќе изгледа новиот Манчестер Јунајтед- ќе чини 300 милиони евра

пред 2 мес.
ЗАДОВОЛЕН ОД СВОИТЕ ИГРАЧИ

Солскјер во одбрана на судиите: Треба да ги оставиме на мир и така имаат тешка работа

пред 2 мес.
Манчестер Јунајтед има сериозен тест во Лига Европа

Солскјер за ждрепката во Европа лигата: Ова е роденденски подарок за мене

пред 2 мес.
Уругваецот е на потег

Солскјер носи уште еден Португалец на „Олд Трафорд“ ако Кавани рече не

пред 2 мес.
НОРВЕЖАНЕЦОТ НЕ БЕШЕ НАЈСРЕЌЕН И ПОКРАЈ ТРИУМФОТ НАД ЊУКАСЛ

Солскјер: Мораме да го подигнеме темпото на игра, да победуваме натпревари без примен гол

пред 2 мес.
УРУГВАЕЦОТ И НАРЕДНАТА СЕЗОНА ВО МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

Солскјер е импресиониран: Стартуваат преговори за нов договор со Кавани

пред 2 мес.
Солскјер се плаши дека нема да се опорави на време

Погба во трка со времето за дерби пресметките со Челси и Сити

пред 2 мес.
ФРАНЦУЗИНОТ МОРАШЕ ДА ГО НАПУШТИ ТЕРЕНОТ ПО САМО 39 МИНУТИ

Солскјер не знае до кога Пол Погба ќе биде во „аут“

пред 2 мес.
Норвежанецот не сака да размислува за трката за титулата

Солскјер: Пол Погба може да направи се, ајде да видиме каде ќе не однесе ова

пред 3 мес.
Норвежанецот ги дочека своите пет минути

Солскјер: Среќни сме за трите бода, подготвени го дочекуваме дербито со Ливерпул

пред 3 мес.
и покрај проблемите и притисокот тој е оптимист

Солскјер: Манчестер Јунајтед може да ја освои титулата во Премиер лигата

пред 4 мес.