Tag: олимпијада
Ги чинеше турнејата по настапот

Организаторите на Олимписките игри исфрлија шест натпреварувачи, меѓу кои двајца освојувачи на медали

пред 2 часа
крајно неизвесно финале

Каков спектакл во Токио, две злата во скок во височина!

пред 3 часа
ова се четврти игри за неа

Нигериска атлетичарка дисквалификувана поради допинг

пред 14 часа
трча во одлична форма

Јамајканката Херах го собори олимпискиот рекорд стар 33 години на 100 метри

пред 23 часа
драматичен меч кој припадна на шпаннците

Шпанците во драма се пласираа во полуфиналето на фудбалскиот турнир на Олимпијадата

пред 23 часа
убедливо второ полувреме на американците

САД триумфираше над Чешка: Селекцијата на Грег Поповиќ обезбеди пласман во четвртфиналето на Олимпијадата

пред 1 ден
херојот со свој впечатоци по успехот во токио

Георгиевски: Ветив медал ,донесов медал , не застанувам тука , очекувајте повеќе медали во иднина, Да живее Македонија !

пред 3 дена
награден за огромниот успех

ФОТО: Георгиевски пречекан на плоштадот во Скопје

пред 3 дена
прием во амс за дејан георгиевски

Георгиевски на прием во АМС: Од Париз ке донесеме злато , се надеваме и на повеќе натпреварувачи на Олимпијадата

пред 3 дена
по пауза од 20 години прв медал за македонија

Историски успех за Македонскиот олимписки спорт: Дејан Георгиевски освои сребрен медал во финалето на Олимпијадата во Токио

пред 5 дена
подршка од сите страни за македонската гордост

ФОТО+ВИДЕО: Во Бутел организирано се следеше финалето на Георгиевски во Токио

пред 5 дена
прво во историјата

Триатлонката Дафи донесе злато на Бермудите, прво во историјата

пред 5 дена
историски успех за македонското таеквондо

Дарко Костовски: Радувај се Македонијо, одиме по злато во финалето !

пред 5 дена
огромен успех за филипините

Филипините стигнаа до своето прво злато на Олимпијадите во историјата

пред 6 дена
очекуваа повеќе од него

Загуби во првото коло на Олимпијадата , па сега добива смртни закани!

пред 6 дена
се чувствува прекрасно на игрите

Ѓоковиќ: Еуфоријата во олимпиското село ме исполнува со позитивна енергија

пред 6 дена