Tag: опстанок
ДОКОЛКУ НЕ ЗАМИНЕ ВО ПЕНЗИЈА ПАНДЕВ И ДОГОДИНА ВО КАЛЧОТО

ВИДЕО: Пандев одигра 69 минути во победата на Џенова која официјално обезбеди опстанок

пред 3 мес.
ШАЛКЕ ЌЕ ЈА ЗАВРШИ СЕЗОНАТА СО ПОМАЛКУ ОД 20 БОДОВИ

ВИДЕО: Херта со пресврт стигна до важна победа во битката за опстанок во Бундес лигата

пред 3 мес.
црвено-црните и официјално со преселба во понизок ранг

Вардар од денес и официјално второлигаш

пред 3 мес.
келн чекори кон втората лига

ВИДЕО: Фрајбург го совлада Келн и го остави во зоната за испаѓање

пред 3 мес.
џенова се бори за опстанок во серија а

ФОТО: Пандев против Сасуоло, познато дали започнува од првата минута

пред 3 мес.
„млекарите“ официјално во серија Б

ВИДЕО: Торино ја победи Парма и официјално ја испрати во Серија Б

пред 3 мес.
тимот од берлин тоне

ВИДЕО: Херта ремизираше со Мајнц и не успеа да излезе од опасната зона

пред 3 мес.
КОЈ СО КОГО ИГРА ДО КРАЈ ВО БИТКАТА ЗА ОПСТАНОК

Вардарци пред невозможна опстанок мисија: Пеколниот распоред ги носи кон Втора лига

пред 3 мес.
ЦРНО ИМ СЕ ПИШУВА НА ЦРВЕНО ЦРНИТЕ

ВИДЕО: Вардар губи во мечот кој мора да го добие- Борец води во дербито за опстанок во Првата лига

пред 3 мес.
Црвено-црните во битка за опстанок

Последна сламка за спас: Вардар мора да победи ако сака опстанок

пред 3 мес.
ЧЕЛЗИ И ЛИВЕРПУЛ ИМААТ ШАНСИ ДА ГО ПОМИНАТ ВЕСТ ХЕМ

ВИДЕО: Вест Хем доживеа неочекуван шок во борбата на Лигата на шампионите, поразени со Њукасл

пред 3 мес.
ТЕТОВЦИ ОДАТ КОН ПОМИРНИ ВОДИ

ВИДЕО: Злато вредни три бода за Ренова- Гипсарите стигнаа до голема победа во директниот дуел за опстанок со Силекс

пред 3 мес.
НАТПРЕВАР ВАЖЕН И ЗА НАЈТРОФЕЈНИОТ ВАРДАР

Започнува разврската за прволигашкиот живот: Во Тетово гостува Силекс- победникот оди кон помирни води

пред 3 мес.
БРАЈТОН ПЛИВА КОН ПОМИРНИ ВОДИ

ВИДЕО: На Њукасл продолжува да му гори под нозе, дебакл во Брајтон, опстанокот сериозно доведен во прашање

пред 4 мес.
ТЕШКА МИСИЈА ПРЕД ДИ ФРАНЧЕСКО

ВИДЕО: Од хит во Калчото до жестока борба за опстанок во само една година- Каљари 16 натпревари во серија без победа

пред 5 мес.
напред џенова, порача гранде пандев

Се огласи Пандев по обезбедениот опстанок: Уште една година во Џенова, одиме напред (ФОТО)

пред 12 мес.