Tag: осминафинале
Црвено-црните во битка за четвртфинале

Вардарци пред невозможна мисија, бркаат 14 негатива на гостувањето кај Веспрем

пред 2 недели
Манчестер Јунајтед има сериозен тест во Лига Европа

Солскјер за ждрепката во Европа лигата: Ова е роденденски подарок за мене

пред 2 мес.
„росонерите“ немаа баш среќа во извлекувањето

Ибрахимовиќ ќе дели воспитни, дел од играчи на Милан се фрустрирани дека ќе мора да играат со Јунајтед

пред 2 мес.
Во осминафиналето од Лига Европа

ФОТО: Адеми и Ристовски со Динамо Загреб против Тотенхем, Милан против Манчестер Јунајтед

пред 2 мес.
Ждрепката е закажана за денеска во Нион

Адеми и Ристовски го очекуваат противникот во осминафиналето во Лига Европа

пред 2 мес.
„топџиите“ со пресврт до голема победа над Бенфика

ВИДЕО: Обамејанг со гол во 87 минута му донесе осминафинале на Арсенал, Молде го елиминираше Хофенхајм

пред 2 мес.
Лацио немаше среќа во ждрепката за ЛШ

Од Лацио тврдат: Ќе се соочиме со актуелниот првак без страв и со кренати глави

пред 4 мес.
Јунајтед го расипа планот на англичаните, интер на италијанцитге

Доминација на клубовите од Шпанија и Германија меѓу осминафиналистите во ЛШ

пред 4 мес.
Поради Ковид-19 нема да има реванши

Академија Пандев – Вардар во дербито од 1/8 финалето во Купот на Македонија

пред 6 мес.
роналдо постигна еврогол со лева

ВИДЕО: Роналдо недоволен за Јувентус, Лион е изненадување во Лигата на шампионите

пред 9 мес.
Француската легенда со посебен поздрав

ВИДЕО: Тери Анри нестрпливо го очекува продолжението на Лигата на шампионите

пред 9 мес.
Така гледано, навистина е апсурд

Нуну: Ние играме фудбал, а околу нас умираат луѓе

пред 1 година
Почетни 11 за дуелот во Франција

ФОТО: Мбапе и Икарди на клупа, „Милионерите“ со Халанд, Санчо и Азар ќе го нападнат ПСЖ

пред 1 година
АТАЛАНТА СТИГНА ДО ИСТОРИСКИ РЕЗУЛТАТ

ВИДЕО: Иличиќ со четири гола ја сруши Валенсија за пласман во четвртфинале

пред 1 година
Црвено-црните прво ќе играат дома

Познати термините за двомечот на РК Вардар со Пик Сегед во ЛШ

пред 1 година
Во Лигата на шампионите на ред се елиминациите

Познати се сите осминафинални двојки во Лигата на шампионите

пред 1 година