Tag: осогово
заедничко за двата клуба е што „заборавија“ да победуваат

ФОТО: Второлигашки мајтап, Осогово ја пецна Беласица па доби експресен одговор

пред 2 мес.
го бараат меси на компензација, имаат „сериозна“ понуда

ФОТО: Осогово по Мурињо спреми „понуда“ и за Меси, 200 камиони се на пат за Барселона

пред 2 мес.
тревата во кочани е подготвена за фудбал

ФОТО: Осогово го среди стадионот „Никола Мантов“ како да е Вембли, но имаат една дилема

пред 6 мес.
Лидерите очекувано до победи

ВМФЛ: Беласица без проблем кај Осогово, Пелистер сигурен против Кораб

пред 8 мес.
ако имате прашања за фудбалот и „околу него“

Осогово познат на Твитер, па се понуди: „Пукајте“ со прашања за нашиот клуб

пред 9 мес.
на трансфер берзата

ВИДЕО: Осогово откри како Тотенхем им го „украде“ Мурињо

пред 11 месец
Поранешниот играч на Вардар седнува на жешкото столче

Не е Мурињо, Жанко Савов дојде во Осогово

пред 1 година
Време е Мурињо да го превземе Осогово

Осогово раскина со Андов повторно ќе му понуди договор на Мурињо?

пред 1 година
кочанчани се во осминафинале

ФОТО: Осогово ги издрибла навивачите на Победа со мајтапски „твит“

пред 1 година