Tag: откажување
јапонците не се расположени за ЛОИ

Јапонија: 200.000 луѓе потпишаа петиција за откажување на ЛОИ

пред 2 недели
Формула 1 шампионатот неизвесен за уште две нови трки

Уште две трки од Формула шампионатот под знак прашалник?!

пред 2 недели
Поради падемијата со Ковид 19

Официјално: Европското првенство во кајак откажно е повторно

пред 4 недели
јапонците не ги сакаат игрите во токио

Короната повторно се заканува, Олимписките игри во Токио под притисок на пандемијата

пред 1 месец
Не му е омилена подлога за играње

Кирјос се повлече од Мастерот во Монте Карло

пред 1 месец
СПОРТОТ НЕ Е ПРИОРИТЕТ ВО ФРАНЦИЈА

Франција влезе во третата карантин фаза: Можно е повторно одложување на Ролан Гарос

пред 1 месец
Уште едно откажување

Халеп нема да игра во Мајами поради повреда на рамото

пред 2 мес.
Неочекувана одлука на шпанецот

Надал: Тажен сум што објавувам дека нема да играм во Мајами

пред 2 мес.
Ковид-19 создава серизони проблеми

По Чешка и САД го откажа своето учество на Светското првенство во Египет

пред 4 мес.
Ова не е добро за турнирот во Мелбурн

По Федерер и Цонга реши да не игра на Австралија Опен

пред 5 мес.
шпанецот нема намера да ризикува

Надал искрен, кажа зошто нема да настапи на УС Опен

пред 9 мес.
нема услови за безбеден тенис во мадрид

Официјално: Откажан Мастерсот во Мадрид поради коронавирусот

пред 10 мес.
ако не се најде вакцина за Ковид-19...

Олимписките игри во Токио се пред ново откажување

пред 10 мес.
србија годинава има други приоритети

Србија ја одложи од изградбата на Националниот стадион, немаат пари

пред 11 мес.
Поради пандемијата со Ковид-19

Супер лигата во Србија е откажана без прогласување на шампион за оваа сезона

пред 12 мес.
поразително...

ВИДЕО: Федерер со реакција по одложувањето на Вимблдон

пред 1 година